Nvidia možná prosadí zákaz prodeje Samsung Galaxy Note 4, Edge, S5 a dalších

nvidia hlavni

Patentové spory jsou v dnešním mobilním businessu prakticky na každodenním pořádku. Kromě společností Apple a Samsung se do těchto soubojů nedávno pustila i společnost Nvidia. Stížností Nvidie se před několika dny zabýval soud v USA a jak se zdá, tak může být celá záležitost ještě velmi zajímavá. Pojďme se krátce podívat na novinky v tomto případu.

Samsung Nvidia spor

Společnost Nvidia podala návrh na prošetření porušování některých patentů již 4. září. Tato žádost se týká celkem čtyř společností – Samsung, Qualcomm, ARM a Imagination Technologies. Po projednání v soudní síni bylo žádosti vyhověno a bylo nařízeno důkladné prošetření. Společnost Nvidia komě jiného také uvedla, že se po dlouhou dobu snažila se Samsungem dohodnout mimosoudně. Společnost Samsung však na dohodu nepřistoupila a podle všeho odmítla i jakékoliv další jednání s tím, že se jedná o problém dodavatele jednotlivých komponentů.

V důsledku toho Samsungu v USA nyní hrozí zastavení prodeje zařízení Samsung Galaxy Note 4, Galaxy Note Edge, Galaxy S5 a Galaxy S4. V ohrožení jsou také zařízení Galaxy Tab S, Galaxy Note Pro a Galaxy Tab 2. Případ se jistě protáhne na dlouhé týdny či měsíce. O následném vývoji vás budeme informovat.

Společnost Nvidia uvedla, že je porušováno celkem 7 patentů, do jejichž vývoje bylo od roku 1993 investováno více než 9 miliard dolarů.

Zdroj: Phone Arena

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (23)