Novinky na webu Svět Androida: To podstatné se odehrálo pod kapotou

novy web nahledovy

Před necelými 14 dny jsme v tichosti nasadili vylepšení webu Svět Androida. Nevšimli jste si? To je naprosto v pořádku, jelikož se většina novinek odehrála především “pod kapotou” a na první pohled nejsou tolik patrné. Proto jsme pro vás připravili krátký článek, kde si v rychlosti ukážeme, z čeho se můžete těšit už dnes. Pojďte to objevit s námi! :)

Nový web Svět Androida – rychlejší než kdy dříve

 • Spuštěn? 17. 3. v noci. :-)
 • V čem se nový web nejvíce liší? Především v rychlejším načítání a vylepšeném načítání na chytrých zařízeních + spousta drobností pro čtení obsahu.
 • Mají se čtenáři něčeho obávat? Určitě ne, vše zásadní zůstalo na svém místě, jen bude vše rychlejší a jednodušší.
 • Proč o tom vůbec píšeme, když většina změn není vidět? Abyste věděli, že vám nasloucháme a web stále zdokonalujeme.

Pozor, vývoj webu a Android aplikace probíhá odděleně a v dohledné době se i Android aplikace pro čtení webu Svět Androida dočká zásadních změn, na kterých už několik měsíců pracujeme.

Na první pohled nejsou změny tolik patrné – to hlavní se odehrálo především uvnitř. A toho je možné si všimnout hlavně v rychlejším načítání webu díky nové a stabilnější šabloně, na které je web postavený. Velké díky patří hlavnímu vývojáři Jakubu Kadeřávkovi, díky kterému se nám podařilo šablonu přestavět od základu. Zbylé novinky nabídnou ještě lepší komfort při konzumaci obsahu.

Nový web Svět Androida

Úprava komentářů, zvýraznění nepřečtených a další

Naši čtenáři dlouho volají po změně, která jim umožní komentář upravit i po odeslání. Nový web Svět Androida si s tím poradí. Do 30 sekund po odeslání máte možnost komentář “vyladit” – opravit překlepy či jej doplnit.

Nový web Svět Androida - komentář

Pokud se navíc do diskuze zapojíte, budete si moci aktivovat upozornění na nové komentáře do vašeho e-mailu. Díky tomu vám žádný komentář neuteče. Skvělou pomůckou je i zvýraznění nepřečtených komentářů. Na první pohled hned uvidíte, které komentáře přibyly v článku od vaší poslední návštěvy – jejich datum přidání je tučným písmem.

Nový-web-Svět-Androida-komentáře

Vylepšení se dočkal web pro mobily a tablety

I ti z vás, kteří ke čtení našeho obsahu používají prohlížeč v mobilním telefonu či tabletu, a my víme, že je vás už většina, se mohou těším na několik vylepšení. Zapracovali jsme na zdokonalení responzivity webu, která usnadní konzumaci obsahu na jakémkoliv chytrém zařízení. Změny se odehrály především ve:

 • vylepšeném menu,
 • příjemnějším rozložení jednotlivých prvků,
 • úspoře stažených dat díky optimalizaci obrázků,
 • přirozenějším režimu na šířku,
 • a dalších.

Nový web Svět Androida s dalšími vychytávkami

Změn je ale ještě více, pojďme si některé z nich představit:

 • Vylepšené sdílení článků: Pokud vás jakýkoliv článek na webu zaujal a budete se o něj chtít podělit s vašimi přáteli, můžete jej velmi rychle a snadno sdílet na sociální sítě. Stačí k tomu jedno kliknutí, které doznalo změny v designu.
 • Nový Widget aplikací: Téměř každý den se s vámi dělíme o tipy na nové Android aplikace – starší řešení nebylo špatné, ale v posledních měsících nefungovalo optimálně, a tak jsme jej vyměnili za novější řešení, které přináší více možností a má větší potenciál do budoucna.
 • Widget katalogu: Ke každému zařízení, které je v našem katalogu, se nyní dostanete snadno a pohodlně přímo z článků. Widget zobrazí nejdůležitější informace o daném zařízení už přímo v článku, a na jedno kliknutí o zařízení zjistíme podrobnosti přímo v katalogu.
 • Patička webu: Spodní část naší stránky jsme kompletně změnili. Naleznete zde vše potřebné + novinky našich partnerů.
 • Drobné změny designu: Spousta prvků našeho webu se dočkala mírné inovace po stránce designu. Uhádnete které? :)
 • Nová sekce Mohlo by vás zajímat – Aktualizovali jsme sekci Mohlo by vás zajímat, kterou najdete pod každým článkem. Tato sekce tam sice byla již v minulosti, teď ale pracuje mnohem lépe a snaží se vybrat ještě zajímavější témata k dalšímu čtení. Tato sekce na domácí obrazovce navíc zobrazuje nejzajímavější články z našich dalších projektů.
 • Nové štítky – Některé články na webu jsme opatřili novým štítkem – to proto, abychom jej mírně odlišili od jiného obsahu. Ihned tedy rozpoznáte například recenzi od zprávičky, což by se mohlo hodit.
 • Další užitečné novinky, které vylepšují požitek ze čtení webu.

Vývoj webu nekončí

Vývoj webu Svět Android nekončí. My sami víme, že web stále není dokonalý, a průběžně jej budeme dále vylepšovat.

Našli jste i vy nějaké změny? Jste rádi, že se na vylepšování webu stále pracuje?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (25)