Nový Qualcomm Scorpion na Androidu (prototyp)

07_qualcomm1

O tomto procesoru Qualcomm Scorpion, jsme se už zmínili v této zprávičce. Na výstavě v Barceloně byl k vidění prototyp zařízení od firmy Qualcomm, které obsahovalo procesor Scorpion na frekvenci 1,3GHz.

snapdragon_qualcommPředchůdce Scorpiona je Snapdragon (QSD8250) na frekvenci 1GHz, který dostal do výbavy například Nexus One. Srorpion (QSD8X50Aa) je vlastně vylepšenou verzi Snapdragonu a to především v použité výrobní technologii 45nm, díky tomu se mohla zvednout frekvence  (1,3 GHz) a snížit spotřeba.

Pokud spojíte dvě jádra procesoru Scorpion do jednoho čipu dostanete dvoujádrový procesor Scorpion označovány jako QSD8X72 a běžící na taktech 1.5GHz, který bude pravděpodobně určen primárně pro netbooky postavené na ARM procesoru.

Nové čipsety by měly být dostupné na trhu koncem roku 2010 tak uvidíme, zdali budou moci konkurovat například nVidii Tegra 2.

Zdroj: www.slashgear.com, www.smartmania.cz

Petr Mišák
O Autorovi - Petr Mišák

Jak Petr poprvé spatřil informaci o systému Android, ještě netušil, že se mu stane osudným. V současné době je stav natolik vážný, že přestává komunikovat… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)