Nový Android 4.4 KitKat je oficiálně venku – rychlý přehled nových funkcí

android-kit-kat

Dlouhé čekání je konečně u konce. Google dnes představil telefon Nexus 5 a spolu s ním i novou verzi operačního systému Android s číslem 4.4 a názvem KitKat. Pojďme se společně podívat na přehled novinek, které systém přinese.

Začněme novinkou, která jistě potěší všechny majitele telefonů střední a nižší třídy. Google udělal velký krok, co se optimalizace týče. Uživatelské prostředí by mělo být rychlejší a plynulejší. Důležitou skutečností je, že s Androidem 4.4 by si měli v pohodě poradit i telefony disponující 512MB RAM, což dnes není žádné závratné číslo. Google v souvislosti s optimalizací mluví už nikoli o Project Butter, ale o Project Svelte. Optimalizace se netýká pouze systému, ale i konkrétních aplikací jako je Chrome nebo Youtube.

nexusae0_unnamed-130

Katalog Android zařízení

Katalog Android zařízení

Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání...

Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.

Značného vylepšení se dočkaly senzory. Google představil tzv. low power sensors. Systém tak bude mít více pod kontrolou používání všemožných senzorů s cílem snížit jejich energetickou náročnost. Proces s názvem hardware sensor batching by měl tuto úsporu zajistit. Jak už plyne z jeho názvu, senzory by neměly běžet kontinuálně, ale dávkovat informace, pouze je-li to potřeba.

Pro fandy zdravého životního stylu má Google také dobrou zprávu. Do systému byl zabudován krokoměr. Senzor rozpozná a spočítá každý váš krok. Dále bude kromě screenshotů možné pořizovat i video obrazovky. Tzv. screen recorder vám umožní zachytit to, co na telefonu právě děláte. To jistě usnadní vytváření všelijakých tutoriálů, návodů a podobně. Vylepšení se dočkala i služba Google Cloud Print, která vám po propojení s tiskárnou dovoluje tisknout takřka odkudkoli.

Mírně upraveno bylo i celé uživatelské prostředí. Android tak působí opět o něco čistším a jednodušším dojmem. Například notifikační lišta a lišta se softwarovými tlačítky, jsou průhledné.

Google se zaměřil i na vývojáře, kterým se snaží pomocí několika nových nástrojů usnadnit práci.

Nemalá část vylepšení spadá do kategorie “pod kapotou”, což je pro běh a vývoj celého Androidu velmi důležité.

Dodejme, že Android 4.4 KitKat bude pro Nexus 4 ,7 ,10, HTC One Google edition a Samsung Galaxy S4 Google edition dostupný během následujících týdnů.

O dalších funkcích vás budeme více dopodrobna informovat.

Článek o Nexu 5 najdete zde.

Zdroj: PhoneArena

Co říkáte na nový Anroid 4.4 KitKat?

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (45)