Nokia oficiálně popřela informace o návratu na trh smartphonů

AH-NOKia-Logo-1.0

Těšili jste se na základě zprávy Nokia chystá návrat na trh smartphonů v roce 2016 na chytrý telefon s Androidem z dílny tohoto finského výrobce, který před několika lety dominoval trhu s mobily? Pak si podle posledních zpráv budete muset nechat zajít chuť.

Nejprve připomeňme, že Nokia v loňském roce prodala svou mobilní divizi společnosti Microsoft a v podstatě již od té doby se datují první zvěsti o jejím návratu na trh s chytrými telefony. V uplynulém týdnu pak tyto informace začala šířit média, která se odkazovala na manažera čínské pobočky Mike Wanga, který v prohlášení uvedl, že firma plánuje zahájit výrobu smartphonů s operačním systémem Android v roce 2016. Podle některých informací měla být Nokia zodpovědná za design, přičemž samotnou výrobu by svěřila třetím stranám, podobně jako v případě tabletu Nokia N1, který vyrábí a prodává tchajwanská společnost Foxconn.

Nokia oficiálně popřela informace o návratu na trh smartphonů Nokia oficiálně popřela informace o návratu na trh smartphonů

Finská společnost ale následně tuto zprávu oficiálně popřela. “Nokia zachytila nedávné zprávy, které obsahují informace o údajném úmyslu společnosti vyrábět v Číně chytré telefony. Tyto informace jsou nepravdivé a obsahují prohlášení chybně směřující na vedení Nokia Networks. Nokia znovu opakuje, že v současné době nemá v úmyslu vrátit se k výrobě nebo prodeji chytrých telefonů” – píše se v prohlášení.

Vypadá to, že se Nokia hodlá zaměřit na další oblasti. Nedávno získala společnost Alcatel-Lucent za 16,5 miliard eur a plánuje pracovat na vývoji cloud computingu, internetových aktivit, virtuální reality a rozvoji standardu 5G.

Zdroje: 4PDA, Mobil Telefon, Tech Crunch, The Verge.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)