Menu

Nokia oficiálně popřela informace o návratu na trh smartphonů

Těšili jste se na základě zprávy Nokia chystá návrat na trh smartphonů v roce 2016 na chytrý telefon s Androidem z dílny tohoto finského výrobce, který před několika lety dominoval trhu s mobily? Pak si podle posledních zpráv budete muset nechat zajít chuť.

Nejprve připomeňme, že Nokia v loňském roce prodala svou mobilní divizi společnosti Microsoft a v podstatě již od té doby se datují první zvěsti o jejím návratu na trh s chytrými telefony. V uplynulém týdnu pak tyto informace začala šířit média, která se odkazovala na manažera čínské pobočky Mike Wanga, který v prohlášení uvedl, že firma plánuje zahájit výrobu smartphonů s operačním systémem Android v roce 2016. Podle některých informací měla být Nokia zodpovědná za design, přičemž samotnou výrobu by svěřila třetím stranám, podobně jako v případě tabletu Nokia N1, který vyrábí a prodává tchajwanská společnost Foxconn.

Nokia oficiálně popřela informace o návratu na trh smartphonů

Nokia oficiálně popřela informace o návratu na trh smartphonů

Finská společnost ale následně tuto zprávu oficiálně popřela. “Nokia zachytila nedávné zprávy, které obsahují informace o údajném úmyslu společnosti vyrábět v Číně chytré telefony. Tyto informace jsou nepravdivé a obsahují prohlášení chybně směřující na vedení Nokia Networks. Nokia znovu opakuje, že v současné době nemá v úmyslu vrátit se k výrobě nebo prodeji chytrých telefonů” – píše se v prohlášení.

Vypadá to, že se Nokia hodlá zaměřit na další oblasti. Nedávno získala společnost Alcatel-Lucent za 16,5 miliard eur a plánuje pracovat na vývoji cloud computingu, internetových aktivit, virtuální reality a rozvoji standardu 5G.

Zdroje: 4PDA, Mobil Telefon, Tech Crunch, The Verge.

 

Komentáře

Krok

Krok

27.4.2015 8:09

To je zas zpráva jak noha… Nokia má ve smlouvě s Microsoftem, že do roku 2016 nebude prodávat, vyrábět a vyvíjet mobily, takže SAMOZŘEJMĚ teď nemůže říct že mobil už vyvíjí, protože by tím porušila podmínky smlouvy. Prostě jenom 1. 1. 2016 (až smluvní zákaz vyprší) oznámí hotový mobil a datum začátku prodeje.

baron

baron

27.4.2015 8:36

Díky za aktualitku

Imrich

Imrich

27.4.2015 12:13

Krok: Nokia samozrejme moze vyvijat a vyrabat co len chce. Podla zmluvy do konca roka 2015 znacka Nokia pre mobilne zariadenia patri Microsoftu. Cize nemoze zariadenia pod touto znackou predavat.

FAKTUZMETEDZACINATEULTRASTVAT

28.4.2015 0:15

Lumie = tragédie. Ještě aby se vracela Nokia, která svůj poslední dobrý telefon udělala někdy před 7 lety.

RSS (komentáře k článku)