Menu

Nokia do toho konečně praští. Hledá partnera pro vstup mezi smartphony

Nokia včera vydala prohlášení, podle kterého se opět vrátí k mobilnímu byznysu. Podle mluvčího společnosti – Robera Morlina – se znovu zaměří na segment mobilních telefonů, především pak na prodej. Co se týče výroby, bude záležet na tom, zda se společnosti podaří najít vhodného partnera. Morlino při svém prohlášení zároveň připomněl, že když Nokia prodala svoji mobilní divizi Microsoftu, vzdala se tak výroby, marketingu a svých distribučních kanálů. Pokud se Nokia vrátí zpátky do hry, na její první telefon, který by měl být vybaven Androidem, stejně jako tablet N1, si budeme muset nějakou dobu počkat. Jedna z podmínek smlouvy s Microsoftem totiž nedovoluje finské společnosti vyrábět (prodávat) telefony do čtvrtého čtvrtletí roku 2016.

Nokia tablet N1

nokia telefony microsoft

www.Phonearena.com

 

Komentáře

Martin P.

Martin P.

14.7.2015 14:41

Už zase ?! V tom článku je to opět jinak jak to býtvá ve zprávách třeba o Foxconn Nokia N1 .

Nokia hledá někoho kdo si koupí\pronajme si obchodní značku. Hledají partnera který má vývoj a prodejní síť a bude zajišťovat i technikou podporu.

uni

uni

14.7.2015 15:11

Já se prostě bojím (a doufám, že budu fakt mimo), že to prostě bude jen další rebrand nějakého číňana. A to nutně nenarážím na Foxconní tablet N1.

Martin P.

Martin P.

14.7.2015 15:25

To uni dnes v 15:11 : No a co jiného když firmě Nokia zbyly jen některé patenty a ochodní známka . Mobilní divizi prodali i s lidma. Hádám že součástí bylo i designové studio.

V7s

MobilníSuperProfesionál 2.0 0

14.7.2015 21:19

To Martin P.: Nokia si může vybírat zkušené lidi v armádě propuštěných ex-Nokia employees po Microsoftím hromadném padáku. Ovšem, jestli je vůle…

faktužmetedmegamocmoczacinatestvat

faktužmetedmegamocmoczacinatestvat

14.7.2015 21:24

Zbytečné mrhání financí. Díky takovým společnostem vznikají ve světe krize.

Martin P.

Martin P.

15.7.2015 8:11

MobilníSuperProfesionál 2.0 odběratel včera v 21:19 : A víte čemu se říká konkurenční doložka? Dost pravděpodobně ti lidé nesmějí po smluvní dobu po odchodu pracovat pro libovolnou konkurenci.

faktužmetedmegamocmoczacinatestvat

faktužmetedmegamocmoczacinatestvat

15.7.2015 9:09

Martin P.: Jsem názoru, že lidé kteří tvoří tragické produkty jako byly poslední Nokie (Lumie) nebo tu slátaninu alá mapy Nokia HERE atp., by měli mít zakázáno vykonávat živnost v daném oboru.

spot

spot

15.7.2015 13:23

2 martin p.: hmmm a kdo ti na to prijde ze prejdes ke konkurenci?dost znamejch to v praci taky podepisuje a migrujou mezi firmama stale a zatim je nikdo s nicim neprudil…

jinak ja bych rekl ze se nekdo v Nokii prastil uz davno ale do kebule kdyz si myslel ze s paskvilem Symbian vydrzi az do duchodu..a navic to operacnim systemem :D

RSS (komentáře k článku)