Nokia Normandy: fotky, snímky obrazovek a parametry chystané finské odvety

nokia_normandy_ico

Na webu se objevily další informace týkající se prvního smartphonu Nokia s operačním systémem Android – známého pod kódovým označením Normandy. K dispozici jsou také snímky obrazovek, odhalující uživatelské rozhraní a některé technické parametry.

Nokia Normandy - technické parametry Nokia Normandy – technické parametry

Nokia Normandy - čerstvé snímky Nokia Normandy – čerstvé snímky

Telefon má sloty na dvě SIM karty, je označen jako Nokia A110 a vyznačuje se poměrně skromnou hardwarovou výbavu – to vše se dá vyčíst ze snímků obrazovek, pořízených v testu AnTuTu Benchmark.

Nokia Normandy má displej s úhlopříčkou o velikosti 4″ a rozlišením 854 x 480 obrazových bodů, procesor Qualcomm Snapdragon (pravděpodobně řady 200) a 5 Mpx fotoaparát bez blesku. Operačním systémem je Android ve verzi 4.4.1 KitKat. Je tedy evidentní, že se jedná o telefon, určený pro nejnižší segment trhu, některé zdroje tak spekulují, že tento model bude určen pro “rozvíjející se trhy”.

Další únik informací přinesl pohled na uživatelské rozhraní. Vypadá to, že Nokia, stejně jako prakticky všichni dosavadní výrobci, nevsadí na “čistý” Android, ale přinese vlastní grafickou nadstavbu, inspirovanou prostředím Windows Phone. Na snímcích jsou k vidění odemykací obrazovka, program pro telefonování a úvodní obrazovka Skype. Pohled do oznamovací lišty pak potvrzuje verzi, že Nokia A110 by měla být “dualSIM”.

Pochopitelně ani všechny zde uvedené informace nezaručují, že tento údajný Android telefon Nokia skutečně někdy spatří světlo světa. Může se jednat pouze o testovací prototyp, ale únik rovněž naznačuje, že Nokia není zcela proti vlastnímu telefonu s Androidem. Můžeme jen tipovat, zda Nokia představí Normandy už příští měsíc na MWC.

Zdroje: Hi-Tech, Phandroid, 4PDA, Phone Arena, Android Headlines, Android Authority a Android and Me.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (24)