Nexus 6 a Nexus 9 LTE stále nemají Android 7.0 Nougat. Kdy se dočkají?

nexus6_nexus9lte_nougat_ico

Android 7.0 Nougat byl oficiálně uvolněn před více než třemi týdny. Majitelé zařízení Nexus 6 a Nexus 9 LTE se však z poslední verze Androidu neradují. Nepřišla ani formou OTA (“over the air” = “vzduchem”), ani v podobě obrazu systému. Google až dosud na téma aktualizace obou uvedených zařízení mlčel. Z oficiálního vyjádření Googlu pro server Android Police plyne, že si uvedené modely budou muset ještě nějaký ten týden počkat.

Nexus 9 LTE si na update musí počkat Nexus 9 LTE si na update musí počkat

Objevily se také spekulace, že by Nexus 6 neměl dostat Android 7.0 vůbec, nicméně ty se nezakládají na pravdě. Google oficiálně médiím potvrdil, že vypouštění aktualizace pro Nexus 6 a Nexus 9 LTE začne “během několika týdnů.” Přesnější časové vymezení však není aktuálně k dispozici, celkově je prohlášení poněkud vágní a nekonkrétní. Stejně tak není známo, proč jmenovaný telefon a tablet dostanou update s tak výrazným zpožděním. Lze předpokládat, že příčinou mohou být nalezené chyby, které chce vyhledávací gigant před vydáním vyřešit.

Také Nexus 6 je na seznamu čekatelů Také Nexus 6 je na seznamu čekatelů

Máte Nexus 6 či Nexus 9 LTE? Zkuste vývojářský náhled!

Pokud máte Nexus 6 či Nexus 9 LTE a čekání vás už nebaví, můžete vyzkoušet poslední vývojářský náhled Androidu N. Příchuť Nugátu lze zakusit po registraci do programu testování beta verze Androidu. Na zařízení, které do programu přihlásíte, přijde aktualizace s nejnovější testovací verzí Androidu N. Samozřejmě je nutné počítat s tím, že jde o testovací a oficiálně nevydanou verzi, které může obsahovat chyby a problémy, jež mohou ovlivnit běžné fungování zařízení. Po vydání stabilní verze by měla proběhnout také automatická aktualizace.

Zdroje: androidpolice.com, androidauthority.com, phandroid.com, androidandme.com, gsmarena.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)