Menu

Nexus 6 a Nexus 9 LTE stále nemají Android 7.0 Nougat. Kdy se dočkají?

Android 7.0 Nougat byl oficiálně uvolněn před více než třemi týdny. Majitelé zařízení Nexus 6 a Nexus 9 LTE se však z poslední verze Androidu neradují. Nepřišla ani formou OTA (“over the air” = “vzduchem”), ani v podobě obrazu systému. Google až dosud na téma aktualizace obou uvedených zařízení mlčel. Z oficiálního vyjádření Googlu pro server Android Police plyne, že si uvedené modely budou muset ještě nějaký ten týden počkat.

Nexus 9 LTE si na update musí počkat

Nexus 9 LTE si na update musí počkat

Objevily se také spekulace, že by Nexus 6 neměl dostat Android 7.0 vůbec, nicméně ty se nezakládají na pravdě. Google oficiálně médiím potvrdil, že vypouštění aktualizace pro Nexus 6 a Nexus 9 LTE začne “během několika týdnů.” Přesnější časové vymezení však není aktuálně k dispozici, celkově je prohlášení poněkud vágní a nekonkrétní. Stejně tak není známo, proč jmenovaný telefon a tablet dostanou update s tak výrazným zpožděním. Lze předpokládat, že příčinou mohou být nalezené chyby, které chce vyhledávací gigant před vydáním vyřešit.

Také Nexus 6 je na seznamu čekatelů

Také Nexus 6 je na seznamu čekatelů

Máte Nexus 6 či Nexus 9 LTE? Zkuste vývojářský náhled!

Pokud máte Nexus 6 či Nexus 9 LTE a čekání vás už nebaví, můžete vyzkoušet poslední vývojářský náhled Androidu N. Příchuť Nugátu lze zakusit po registraci do programu testování beta verze Androidu. Na zařízení, které do programu přihlásíte, přijde aktualizace s nejnovější testovací verzí Androidu N. Samozřejmě je nutné počítat s tím, že jde o testovací a oficiálně nevydanou verzi, které může obsahovat chyby a problémy, jež mohou ovlivnit běžné fungování zařízení. Po vydání stabilní verze by měla proběhnout také automatická aktualizace.

Zdroje: androidpolice.com, androidauthority.com, phandroid.com, androidandme.com, gsmarena.com.

 

Komentáře

rokyshit

z aplikace
16.9.2016 5:53

Já ho měl na Nexus 6.Vše naprosto v pohodě a pořádku.

mkyral

16.9.2016 9:19

šestka mně nezajímá. Já bych chtěl nugát na pětku!

borat

16.9.2016 12:44

Přijde mi, ze to google poslední dobou fláká a nebo jsou nějaké problémy…

Douber

z aplikace
16.9.2016 13:02

Já už dostal aktualizaci na můj Nexus 5X už ke konci srpna a předevčírem i první bezpečnostní aktualizaci na Nugát. Takže jak to pouštějí to fakticky netuším.

RSS (komentáře k článku)