Nevíte, koho volit? Zeptejte se svého Androida!

ikona

Už příští pátek se otevřou volební místnosti a občané dostanou možnost rozhodnout, kdo povede tuto zemi další čtyři roky. Kromě přesvědčených voličů zbývá ale poměrně velké procento nerozhodnutých. Patříte-li k těm, kteří se teprve snaží najít názorově souznějící stranu, nebo se jen chcete ujistit, zda se shodujete se svými favority, pak byste určitě měli vyzkoušet aplikaci KohoVolit – Volby 2013, kterou připravila firma InfoDesk s.r.o..

Balíček velký 3,8 MB lze nainstalovat na telefon nebo tablet s Androidem 2.3 a novějším. Po spuštění se jako první zobrazí počet dnů zbývajících do voleb. Klepnutím na šipku vedle odpočítávání se dostanete do dalších sekcí – výběru aktuálních zpráv a přehledu kandidujících stran, sestávajících z názvu, loga, fotografie a jména předsedy a “týmových barev”.

To nejzásadnější, proč si tuto aplikaci nainstalovat, naleznete pod tlačítkem Koho volit. Jde o test, sestávající ze 25 otázek z nejrůznějších oborů, na které můžete odpovídat ano, ne, nebo nevím.

Na konci se dozvíte, v jaké shodě jsou vaše názory s jednotlivými stranami. Bohužel v tomto okamžiku přichází asi největší zklamání z aplikace – ve výsledcích totiž nejsou ani zdaleka všechny kandidující strany – z celkového počtu 24 jich je jen dvanáct.

V poslední sekci Hlasujte můžete dát virtuální hlas jedné z politických stran – v tomto případě již žádná nechybí. Hned po odeslání hlasu se budete moci podívat na dosavadní výsledky.

Celkově vzato nápad není špatný, nicméně pět hvězdiček bychom tomuto programu nedali především z důvodu, že se ve výsledcích setkáte jen s polovinou kandidujících stran. O něco komplexnější přehled vám poskytne web VolebníKalkulačka.cz, skládající se ze 35 otázek, kterým můžete nastavit i důležitost. Ve výsledcích budou vaše názory porovnány se 20 kandidujícími stranami.

aTxQcKgw0BPDSIVnPiyw
KohoVolit – Volby 2013
InfoDesk s.r.o.
Verze 1.1.5
Velikost 3,8 MB
2.3+

vn91+qBFahZnNuAgAAAABJRU5ErkJggg==
Zdarma

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)