Vyhnou se T-Mobilu G1 aktualizace Androidu?

T-Mobile G1

Systém Android je opět plný spekulací. Není totiž jisté, jestli pro T-Mobile G1 budou i nadále dostupné větší aktualizace systému.

Historicky první telefon s Androidem by tak mohl přijít o pravidelné aktualizace, které přináší nové funkce a bezpečnostní záplaty. Na vině je malá paměť přístroje, přičemž její kapacita určená pro obrazy systému by již v tuto chvíli měla být z větší části zaplněna. Spekuluje se proto, že G1 by i nadále dostávala aktualizace typu dílčích bezpečnostních záplat a bugfixů. Pro velké aktualizační balíky, jako byl první cupcake, by již nemuselo být místo. Je tedy otázkou, zda se na G1 vůbec dočkáme očekávaných verzí Androidu 1.6 Donut nebo 2.0 Eclair.

Že nejde pouze o planý poplach, ale o prioritní záležitost, která je v jednání, potvrzuje zpráva, která se objevila na Twitteru Jeana Baptisty Queru, francouzského vývojáře pracujícího pro Google.

As much as I’m hoping that it’ll be possible to somehow continue updating the G1, I can’t promise anything.

We knew that internal flash space was going to be very tight on the G1 and we kept the system partition tight on purpose.

Growing the system partition would have shrunk the data partition.

That’s actually been discussed at length on the official discussion groups – it’s not nearly as easy it seems.

Jean Baptiste Queru via Twitter

Podle vyjádření amerického T-Mobilu ale operátor plánuje nadále spolupracovat s Googlem a přinášet další updaty pro G1.

We plan to continue working with Google to introduce future software updates to the T-Mobile G1. Reports to the contrary are inaccurate.

Je tedy možné, že se větších updatů dočkáme i pro G1, ale za jakou cenu – zmenší se prostor pro data na úkor systému (data by mohla být ukládána na paměťovou kartu, vyjma aplikací) nebo Google přichystá speciální verzi aktualizace pro G1? Nebo se na G1 skutečně dočkáme už jen drobných aktualizací?

Pro méně než rok starý telefon by to, stejně jako pro systém Android, určitě nebyla dobrá vizitka. Již teď se uživatelé G1 potýkají s nemožností aktualizace některých funkcí novějších telefonů, jako prostředí Sense UI. To bude zpětně dostupné pouze pro HTC Magic.

Zdroj: PCWorld.com

archiv
O Autorovi - archiv

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)