Na Nexus zařízeních se už testuje Android 4.3!

Android-5.0-Key-Lime-Pie

Server Android Authority zapátral v logovacích souborech svého webového serveru a objevil, že se na něj v nedávné době připojilo několik zařízení s Androidem 4.3.

Čím je konference Google I/O blíže, tím více se hovoří o odhalení nové verze systému Android. Zatímco dříve převládal názor, že se dočkáme Androidu 5.0 s kódovým označením Key Lime Pie, převládá poslední dobou skepse. Je totiž možné, že se dočkáme “jen” další inkarnace systému Jelly Bean s pořadovým číslem 4.3.

Napovídají tomu i záznamy ze serveru Android Authority, které obsahují základní informace o zařízeních, které na webové stránky přistupují. Je to celkem běžná praxe a proto si můžeme prohlédnout nejen to, jaký prohlížeč (či které jádro prohlížeče) daný telefon používal, dozvíme se také něco málo o verzi systému nebo jaký má nastavený jazyk. Redaktoři se zaměřili na verzi systému a odhalili, že se v posledním týdnu objevilo několik zařízení, které běžely na systémech Android 4.3.3 a 4.3.1 v sestaveních JWR25C, JWR24B a JWR29/JWR29B.

Výpis zařízení, které v posledních dnech přistupovaly na server Android Authority Výpis zařízení, které v posledních dnech přistupovaly na server Android Authority

Které modely konkrétně? Jednalo se o Galaxy Nexus, Nexus 4, Nexus 7 a Nexus 10. U řady Nexus je aktualizace celkem pochopitelná, avšak do seznamu se dostali i překvapiví hosté: Huawei U8819 (teoreticky by se mohlo jednat o blízkého příbuzného Huawei Ascend G300, jehož současná kódová označení jsou U8815 a U8818), který běžel na Androidu 4.3.3 a pak i nám nepříliš známý Pantech Breakout vybavený Androidem 4.3.1. U posledního se však mohlo vzhledem ke staršímu datu vydání a nepříliš velké rozšířenosti jednat o nějakou záhadnou chybu při odesílání či zpracovávání údajů.

a Android-Key-Lime-Pie-Android-Headlines-2.6

Co to tedy všechno znamená? Buď je to všechno jenom výmysl nějakého snaživého trolla, který se baví tím, že motá hlavu redaktorům Android Authority, nebo se skutečně jedná o mobily a tablety s pravým Androidem ve verzích 4.3.x. A názvy jednotlivých sestavení? J by mohlo poukazovat na název Jelly Bean, tedy žádný Key Lime Pie. Navíc se některé z těchto androidích přístrojů připojily z Mountain View v Kalifornii, kde sídlí Google.

 

Zdroj: Android Authority

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)