Vyšla MultiROM pro telefony Sony Xperia Z3 a Z2

multirom_ico

Přepínání mezi více ROMkami může být užitečné například tehdy, pokud hodláte provozovat stabilní systém a paralelně s tím testovat nejnovější sestavení. Osvědčeným způsobem, jak zprovoznit toto řešení, je MultiROM (psali jsme o něm v září 2013 ve článku Chcete více systémů na jednom telefonu/tabletu? S aplikací MultiROM žádný problém.). Ve zkratce funguje tak, že při startu zařízení dá uživateli výběr, jakou ROM a jádro chce zavést. Nástroj umožňuje instalaci sekundární alternativní ROMky, ale také její přizpůsobení. Základní podmínkou ovšem je, že MultiROM musí podporovat dané zařízení. Dosud byly na seznamu podporovaných například OnePlus One, Sony Xperia Z Ultra, Samsung Galaxy S4, HTC One M8 a Samsung Galaxy Note 2.

Nově se mohou z této funkce radovat majitelé telefonů Sony Xperia Z3 a Sony Xperia Z2, pro které MultiROM portoval vývojář, vystupující na XDA fóru pod přezdívkou Myself5. Jediné, co zatím nefunguje, je podpora dotekové obrazovky, takže k pohybu v nabídce pro výběr ROMky je nutné použít hardwarová tlačítka pro zvýšení/snížení hlasitosti. Ale funguje to, a to je to, co je důležité.

How to Install and Use MultiROM

How to Install and Use MultiROM

MultiROM je pro tyto dva telefony k dispozici již nějakou dobu, nicméně teprve nyní přišel vývojář se snadnější instalací a přidal podporu aplikace MultiROM Manager. Tento software umožňuje snadnou instalaci a aktualizaci ROMek a dokáže spravovat ROM, které jste nainstalovali. MultiROM i MultiROM Manager jsou k dispozici jako open source.

Instalace MultiROM vyžaduje použití jádra se zakompilovaným patchem kexec-hardboot. Na Z3 můžete použít AndroPlus Kernel V19+, pro Xperii Z2 použijte M5-Kernel-L v2+ či AndroPlus Kernel v19+.

Další informace získáte v příslušných vláknech diskuzního fóra XDA Developers:

Na serveru DroidViews dokonce najdete podrobný návod k instalaci.

Zdroje: XDA Developers, Android Community, DroidViews.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)