Mini ONE – čínský klon HTC jen za necelé 2000 Kč

mini_one_ico

Výroba kopií a padělků výrobků je v malých čínských továrnách takřka denním chlebem. Pochopitelně se největší pozornosti těší známé produkty, o které je mezi zákazníky zájem. V letošním roce se stal jedním z nejpopulárnějších smartphonů HTC One, který přišel s poměrně specifickým designem, jímž se odlišuje od většiny konkurentů. Originální vzhled se dvěma výraznými reproduktory v přední části učinil z letošních “hátécéček” rozpoznatelné a atraktivní telefony. Bylo tedy jen otázkou času, kdy Číňané přispěchají s více či méně podařeným duplikátem.

Jedním ze zdařilých “klonů” je Mini ONE neznámého výrobce, který je na první pohled skutečně velmi podobný výrobkům HTC. Při bližším ohledání ale zjistíte, že mřížky reproduktorů jsou pouze “na efekt” a tělo telefonu je z plastu. Ke cti výrobce můžeme přičíst alespoň skutečnost, že na zařízení nikde neuvádí značky HTC či Beats Audio.

Značku HTC na telefonu nehledejte Značku HTC na telefonu nehledejte

Z technického hlediska se jedná o typický produkt čínského plagiátorství: v plastovém těle se skrývá čtyřdvoujádrový procesor MTK6572, kterému sekunduje 512 MB operační paměti. Pro aplikace a data jsou připraveny 4 GB interní paměti, k zobrazování a ovládání je tu čtyřpalcový displej s rozlišením 480 x 854 obrazových bodů. Nechybí dva fotoaparáty – hlavní s rozlišením 2 Mpx a přední kamera, snímající ve VGA. Zajímavostí je možnost práce se dvěma SIM kartami, překvapením pak operační systém Android ve verzi 4.2 Jelly Bean. Pochopitelně hlavním “parametrem” je v tomto případě cena, která je 88,98 amerických dolarů, tedy v přepočtu asi 1 700 Kč.

Mini ONE podporuje dvě SIM karty Mini ONE podporuje dvě SIM karty

Mini ONE v černé a bílé barvě Mini ONE v černé a bílé barvě

Zdroj: :You HTC a ChinaPadMALL.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

lg nahledovy

Recenze: LG Optimus One (P500)

Telefony Karel Kilián Karel Kilián
24 min. uložit na později

Komentáře (5)