MiiPC: Android Mini-PC speciálně pro rodiče a jejich děti

a9bbda116391f94c74f4a7b282ec6ffe_large

Pod názvem, který možná trochu vykrádá konzoli Wii od Nintenda, se skrývá přístroj zdánlivě snadno zařaditelný do škatulky “další Mini-PC s Androidem”. Ale zdání klame, protože MiiPC chce jít na věc trošku jinak – netradiční softwarovou výbavou, která je primárně uzpůsobená pro rodiče a vzdělávání jejich potomstva

c273ca4ddb489a8470221fc9640ee312_large

Jak na své kickstarterové stránce uvádí vývojáři, cílem je představit snadnou a efektivní cestu, jak dohlédnout na to, aby vaše ratolest měla napsané domácí úkoly a teprve potom si třeba zahrála nějakou nenásilnou hru. Ano, sice je už dávno možné selektivně webové stránky zablokovat, ale děti jsou vynalézavé a na internetu existuje tisíc způsobů, jak trávit volný čas. S MiiPC tedy přichází například mobilní aplikace, kde můžete snadno nastavit jednotlivá omezení pro různé programy a také sledovat, kde strávil uživatel kolik času – jestli to byl Facebook, Angry Birds a nebo ideálně textový editor.

a2cbd21036d2a9bc8a1a941ec65cb31a_large

MiiPC je plně připraven na to, aby byl užíván podobně jako běžný domácí počítač. V přístroji najdete 2x USB port, výstupy na reproduktory a mikrofon, WiFi, ethernetový port, Bluetooth a HDMI. Poháněn je dvoujádrovým procesorem Marvell New Armada na taktu 1,2 GHz, kterému asistuje 1 GB RAM. Úložiště je sice pouze čtyřgigové, ale snadno ho rozšíříte microSD kartou nebo USB flashkou. Cenu výrobce nastavil na 99 USD.

Zdroj: Kickstarter

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)