Menu

Microsoft vydal Trip Tracker pro Android, mobilní Windows mají smůlu

Tým vývojářů, pracující pod hlavičkou Microsoft Garage, se snaží zaujmout především novými a neotřelými nápady. V případě poslední aplikace z této dílny je ale neotřelost tak trochu na pováženou. Trip Tracker totiž svou funkcí nápadně připomíná funkci Časová osa z Map Google. Je tak trochu paradoxem, že aplikace od Microsoftu je uvolněna pro Android, zatímco uživatelé mobilních Windows “ostrouhali”.

Trip Tracker vyvíjeli stejní lidé, kteří stojí za poměrně populárními programy Arrow Launcher a Next Lock Screen, cože je na aplikaci v některých směrech vidět. Program je tak trochu reklamou na LOOP SDK (Location and Observation Platform), což je platforma Microsoftu pro Android a iOS k energeticky nenáročnému zaznamenávání polohy. Platforma je optimalizována na co nejnižší vybíjení baterie a minimální využití systémových prostředků, takže by bez ohledu na použité zařízení měla být spotřeba energie na minimální úrovni.

Trip Tracker v podstatě sleduje, ukládá a snadno stravitelným způsobem prezentuje informace o místech, kde jste se nacházeli. Umí automaticky detekovat čas začátku a konce každé cesty, použitou trasu a dobu přesunu. Ze získaných dat pak dokáže rozlišit, zda se jednalo o chůzi, běh či jízdu na kole. Pokud vám to něco připomíná, pak patrně znáte funkci Časová osa v Mapách Google, která dělá v podstatě to samé.

Trip Tracker oficiálně

V Obchodě Play se dočtete, že aplikace automaticky zaznamenává jízdy, vycházky a vyjížďky na kole. Běží na pozadí a detekuje začátek každé činnosti. Díky tomuto programu budete mít kompletní přehled o absolvovaných výletech.

Mezi hlavní vlastnosti patří:

  • Automatické sledování výletů a cest.
  • Záznam času zahájení, času ukončení, trvání a trasy pro každou cestu.
  • Údajně mimořádně efektivní sledování polohy s ohledem na baterii.
  • Podpora více aktivit včetně jízdy, procházky, běhu a vyjížďky na kole.

Více o SDK LOOP si můžete přečíst na oficiální stránce, otevřené zdrojové kódy aplikace pak najdete na GitHubu. Projekt Trip Tracker má také svou vlastní stránku na webu Microsoft Garage.

5,8 MB velká aplikace je dostupná zdarma v Obchodě Play, nicméně zatím ji nelze instalovat na české telefony. Instalační balíček však lze získat z alternativního zdroje APKMirror. V takovém případě je nutné v systémovém nastavení povolit instalaci aplikací z neznámých zdrojů. Instalační balíček je podepsán a podpis zaručuje, že je bezpečný pro instalaci a nebylo s ním nijak manipulováno. Trip Tracker by měl fungovat na zařízeních s Androidem 4.0.3 a vyšším. V dohledné době (v rámci několika týdnů) by program měl být dostupný i pro Apple iPhone, pro platformu Windows se jeho uvedení nepředpokládá.

Trip Tracker
Trip Tracker
Price: To be announced

Vyzkoušeli jste novou aplikaci od Microsoftu? Co říkáte na to, že místo pro Windows je jako první uvedena pro Android? Podělte se o své dojmy v diskuzi pod článkem!

Zdroje: androidpolice.com, news.softpedia.com, microsoft.com.

 

Komentáře

V6ak

v6ak 0

6.10.2016 19:43

„Instalační balíček je podepsán a podpis zaručuje, že je bezpečný pro instalaci a nebylo s ním nijak manipulováno.“

Tak schválně, když ten balíček upravím a podepíšu svým klíčem, kolik uživatelů to zjistí ještě před instalací? Čekám číslo blízké nule.

Podpis aplikace má na Androidu význam hlavně při aktualizaci, kdy se ověří, že aplikaci vydal stejný autor. Uživateli ale uživatelsky přívětivou cestou nezaručuje snad nic dalšího.

astromedia

6.10.2016 23:02

“Díky tomuto programu budete mít kompletní přehled o absolvovaných výletech.” … pokusim se to prelozit – “Díky tomuto programu bude Microsoft mít kompletní přehled o každém vašem kroku.” :D

p@p@ t.

z aplikace
6.10.2016 23:57

astromedia +1

RSS (komentáře k článku)