Malata T2/Zpad – nový čínský Android tablet

No Image-02

S tablety se poslední dobou roztrhl pytel a nejinak je tomu i zde v Číně, kde se to v každém obchodě s elektronikou doslova hemží různými levnými napodobeninami iPadu. S oním „jablečným produktem“ mají ale společný pouze vzhled a slůvko „pad“ v názvu, po hardwarové stránce se pak většinou nejedná o žádný zázrak. Dnes představované zařízení má ale ambice z této řady vybočit, i když ona „padmánie“ se ani jemu nevyhla. Jedná se o tablet s označením T2­­­­/Zpad, který byl nedávno uveden na čínský trh firmou Malata (dle mého názoru poněkud nešťastná volba anglického jména, původní čínské zní mnohem lépe). Již letos v létě přišel tento výrobce se svým prvním tabletem (T1) běžícím na platformě Windows, což minimálně u mě velký zájem nebudí (kdysi jsem měl tu čest s jednou prvních UMPC vlaštovek, kterou byl ASUS R2H a celková použitelnost nebyla nic moc – jednou z hlavních příčin byl právě systém Windows XP a jeho nepřizpůsobenost pro dotykové ovládání). T2 s kombinací Nvidia Tegra 2 + Android 2.2 vypadá o poznání zajímavěji, pojďme se tedy podívat na přesné parametry:

Operační systém Android 2.2 Froyo
Procesor Nvidia Tegra 2 (Cortex A9), dvoujádrový procesor s taktem 1 GHz
Operační paměť 1 GB
Úložný prostor 16 GB
Displej kapacitní displej s úhlopříčkou 10.1“, rozlišením 1024×600 a podporou multitouch
Rozměry 267×173×14.8 mm
Hmotnost 810 g

Ve výbavě dále nalezneme 1,3 Mpix videokameru, slot pro micro-SDHC karty, po jednom slotu pro USB a mini-USB, slot na SIM kartu (podpora WCDMA), GPS modul a G-senzor. Samozřejmostí je pak podpora technologií Wi-Fi a Bluetooth. Ve specifikacích se dále uvádí podpora 3D her a přehrávání až 1080p videa (HDMI konektor by měl být přítomen na dokovací stanici, zatím ovšem nevím, zda bude tato součástí základního balení). Tegra 2 by měla ve spojení s 3500 mAh baterií poskytovat dostatečnou výdrž – uvádí se až 8 hodin prohlížení webu při zapnuté Wi-Fi či 5 hodin přehrávání full HD videa. Oficiální Android Market bohužel přítomen není a výrobce místo něj nabízí vlastní app store.

Cena na území ČLR činí necelých 3000 RMB (při dnešním kurzu to dělá cca 8100 Kč), zda Malata plánuje i prodej v zahraničí mi zatím není známo (před nějakou dobou jsem zachytil zprávu, že chystaný tablet německé firmy Interpad má být rebrandovaným zařízením právě tohoto čínského výrobce, parametry se ovšem mírně liší). Na papíře to celé vypadá celkem pěkně a i první recenze na čínských serverech vyznívají veskrze pozitivně, otázka je, jak tomu bude ve skutečnosti (již mnohokrát jsem se přesvědčil, že v téhle zemi se nedá věřit ničemu a to kolikrát ani tehdy, když to člověk vidí na vlastní oči :)) a jaká bude odladěnost systému. Během následujících týdnů snad budu mít možnost si zařízení sám osahat (momentálně je k dostání pouze v internetových obchodech, do těch kamenných ještě nedorazilo), v takovém případě se pak rozhodně podělím o dojmy. Na závěr pár obrázků:

ce6P4MfGhQe0I

Čelní pohled

ceR2b4UQTsUPQ

Rozměry a váha

ceYCChQyujnIM

Přehrávání 1080p videa

ce6dvXMd9acH6

ce6FPgKKY0GFM


Pouzdro sloužící zároveň jako stojánek (mělo by být součástí základního balení)
225K52024 30
225K54641 31

Teploty naměřené v různých částech přístroje po hodině přehrávání Full HD videa

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)