Lockheimer prozradil, jak to bude se spojením Chrome OS a Androidu

Chrome OS

V poslední epizodě oblíbeného zahraničního podcastu All About Android se objevil Hiroshi Lockheimer. Jedná se o člověka, který šéfuje vývoji Androidu nebo Chrome OS. A právě o těchto systémech se rozmluvil, došlo i na vyjádření se ke spekulacím, že Google systémy plánuje sloučit do jednoho.

Chrome OS a Android jsou odlišné systémy a tak to i zůstane

V podcastu hned Lockheimera požádali o to, aby vysvětlil rozdíl mezi Androidem a Chrome OS tak, aby to pochopili i ti, kteří se o techniku tolik nezajímají. Podle šéfa těchto systémů je hlavní rozdíl v tom jak začali a také v tom, jak navzájem fungují.

All About Android 295: What Would Hiroshi Say?

All About Android 295: What Would Hiroshi Say?

Zatímco Android započal svou existenci s telefony a až poté byl rozšířen do tabletů, hodinek, televizorů apod. Chrome OS začal svůj “život” jako operační systém pro notebooky, který je vždy rychle dostupný a aktualizovaný. Hlavní úspěch zaznamenal operační systém Chrome ve školství, a i když je druhý nejvyužívanější systém na noteboocích, na Windows nestačí ani zdaleka. Důvodem je to, že se nerozšířil mezi běžnými spotřebiteli, nicméně i tak je Lockheimer spokojený s tím, jak se oběma systémům daří.

Sloučení do jednoho prý podle něj nedává smysl, když Google má dva úspěšné produkty. Což je jeden z hlavních důvodů, proč systémy zůstanou oddělené. Podotknul ale, že i přesto v systémech najdeme něco z toho druhého. U Chrome OS to je například přístup k Android aplikacím. Android by pak měl začít využívat podobný systém aktualizací jako notebookový systém.

Spojili byste Android a Chrome OS, nebo byste systémy nechali oddělené?

Zdroj: phandroid.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)