Menu

Lockheimer prozradil, jak to bude se spojením Chrome OS a Androidu

V poslední epizodě oblíbeného zahraničního podcastu All About Android se objevil Hiroshi Lockheimer. Jedná se o člověka, který šéfuje vývoji Androidu nebo Chrome OS. A právě o těchto systémech se rozmluvil, došlo i na vyjádření se ke spekulacím, že Google systémy plánuje sloučit do jednoho.

Chrome OS a Android jsou odlišné systémy a tak to i zůstane

V podcastu hned Lockheimera požádali o to, aby vysvětlil rozdíl mezi Androidem a Chrome OS tak, aby to pochopili i ti, kteří se o techniku tolik nezajímají. Podle šéfa těchto systémů je hlavní rozdíl v tom jak začali a také v tom, jak navzájem fungují.

Zatímco Android započal svou existenci s telefony a až poté byl rozšířen do tabletů, hodinek, televizorů apod. Chrome OS začal svůj “život” jako operační systém pro notebooky, který je vždy rychle dostupný a aktualizovaný. Hlavní úspěch zaznamenal operační systém Chrome ve školství, a i když je druhý nejvyužívanější systém na noteboocích, na Windows nestačí ani zdaleka. Důvodem je to, že se nerozšířil mezi běžnými spotřebiteli, nicméně i tak je Lockheimer spokojený s tím, jak se oběma systémům daří.

Sloučení do jednoho prý podle něj nedává smysl, když Google má dva úspěšné produkty. Což je jeden z hlavních důvodů, proč systémy zůstanou oddělené. Podotknul ale, že i přesto v systémech najdeme něco z toho druhého. U Chrome OS to je například přístup k Android aplikacím. Android by pak měl začít využívat podobný systém aktualizací jako notebookový systém.

Spojili byste Android a Chrome OS, nebo byste systémy nechali oddělené?

Zdroj: phandroid.com.

 

Komentáře

Strny

strny -4

13.12.2016 18:38

V tom nejzajímavějším článek končí. Jak funguje aktualizace u notebooku s Chrome OS?

neonel

13.12.2016 19:07

Aktualizace na mém Chrome OS funguje úplně stejně jako aktualizace Chromu (i když to neaktualizuje jen chrome). Takže je vše bezproblémové. S jinými systémy se to nedá srovnat.

Marián Kavalec

13.12.2016 20:10

Potvrdzujem úžasný update, kedy sa aktualizácie stiahnu na pozadí a aj nainštalujú. Potom len po reštarte alebo pri ďalšom zapnutí vôjdu v platnosť… O ničom neviete… Chromebook je preto ideálny pre rodičov na prehliadanie netu, horšie keď chcete Skype, funguje iba Hangouts, iný prehliadač ako chrome, alebo hrať nejaku hru ako napríklad Solitaire alebo Bulánci :) Takisto aplikácie z androidu idú asi iba na pár chromebookoch, z toho jeden je predražený pixel…

SeppWinkler

SeppWinkler 6

14.12.2016 13:27

Chrome OS je podľa mňa úplne zbytočný OS. Keď už chce silou mocou G niečo na notebooky, mal sa snažiť tomu prispôsobiť Android a vytvoriť niečo ako Remix OS. Ono kupovať si prehliadač za 150,- EUR mi príde dosť predražené.

neonel

15.12.2016 6:19

No hodnotit něco co neznám je jako věštění z kravince :)

RSS (komentáře k článku)