Monstrózní telefony Lenovo Phab a Phab Plus vstupují na náš trh, cena potěší

Lenovo_PHAB Plus_03

O představení phabletu Lenovo Phab Plus jsme vás informovali přibližně před měsícem, když ještě ani nebyla známa jeho celosvětová dostupnost ani cena. Následně jsme vám přinesli první pohled na tento vskutku monstrózní telefon z veletrhu IFA 2015 v Berlíně. Vedle tohoto obra vypadal i náš redakční Huawei Mate 7 s 6″ obrazovkou jako prcek. Netrvalo to dlouho a Lenovo Phab Plus se dostává i na náš trh a spolu s ním dorazí i jeho méně vybavený příbuzný v podobě phabletu Lenovo Phab.

Huawei Ascend Mate 7 vs. Lenovo Phab Plus Huawei Ascend Mate 7 vs. Lenovo Phab Plus

V případě lépe vybaveného Lenovo Phab Plus se můžete spolehnout na přítomnost dobře zpracované kovové kostrukce, velkého IPS displeje s úhlopříčkou 6,8″ a FullHD rozlišením (jemnost 324 ppi) a 64bitového chipsetu Qualcomm Snapdragon 615 s osmi jádry Cortex-A53 doplněnými o grafiku Adreno 405. Operační paměť má v tomto případě kapacitu 2 GB a interní úložiště nabídne 32 GB rozšířitelných o microSD karty. Lenovo Phab Plus obsahuje dvojici slotů pro SIM kartu a podporuje LTE na frekvencích 800 / 900 / 1800 / 2100 / 2600 MHz. Hlavní fotoaparát má rozlišení 13 MPx a s kamerkou nad displejem pořídíte až 5MPx snímky. Použitá baterie má kapacitu 3500 mAh, rozměry zařízení činí 186,6 x 96,6 x 7,6 mm a hmotnost se ustálila na 229 gramech.

Lenovo_PHAB Plus_02

Výrobce slibuje, že phablet bude ovladatelný i jednou rukou, a to díky celé sadě softwarových vylepšení, které toto umožní.

Uživatelé mohou dvojím klepnutím otočit obrazovku, dlouhým stiskem kdekoliv na displeji pořídit fotografii, potřást zařízením pro zamknutí, přijmout hovor pomocí série hlasových příkazů nebo používat klávesnici, která se na displeji posouvá podle pozice jejich ruky. Lenovo PHAB Plus je také kompatibilní pro praváky

932015120432PM_635_lenovo_phab

Na trh však dorazí také o něco hůře vybavený, zato cenově dostupnější model Lenovo Phab. Ten nabídne rovnou 6,98″ displej, bohužel však s rozlišením pouze 1280 x 720 px a jemností 210 ppi, což je hodnota odpovídající spíše levnějším tabletům. Výkon zde pak dodává 64bitový Qualcomm Snapdragon 410 se čtyřmi jádry Cortex-A53 a grafický čip Adreno 306. Operační paměť má v tomto případě kapacitu 1 GB a interní úložiště skýtá 16 GB prostoru. Také Lenovo Phab obsahuje 2 sloty pro SIM a podporu LTE sítí. Hlavní fotoaparát má opět rozlišení 13 MPx a přední kamerka 5 MPx. Zajímavě zní informace o použití hned trojice mikrofonů, díky čemuž by měl být zajištěn kvalitní hlasový vstup. Ve spojení s daným hardwarem by mohla zajistit více než obstojnou výdrž na jedno nabití použitá baterie s kapacitou 4250 mAh. Lenovo Phab váží 250 gramů a jeho tloušťka činí 8,9 mm, kompletní rozměry bohužel zatím neznáme.

Ceny a dostupnost

Lenovo Phab Plus se pomalu začíná objevovat v nabídce českých obchodů za poměrně příznivou doporučenou maloobchodní cenu 7 999 Kč s DPH. Na o něco hůře vybavené Lenovo Phab si zájemci o jeho koupi budou muset počkat do listopadu, cena zde byla stanovena na 4 999 Kč s DPH.

Co na novinky v podobě phabeltů Lenovo Phab a Phab Plus říkáte?

Zdroj: TZ

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (26)