Lenovo následuje Asus – představí model K80 se 4 GB RAM

lenovo-k80

Společnost Asus byla první, která představila mobilní telefon s obrovskou 4GB RAM pamětí. Několik dalších modelů následovalo (například nedávno zmíněný Elephone) a připojuje se také společnost Lenovo, která chystá model Lenovo K80. Ten nabídne velmi dobrou výbavu, která je podobná “střevům” telefonu Asus ZenFone 2. Hlavním lákadlem je tedy 4GB RAM paměť, kterou doplňuje čipové řešení od Intelu (přesný typ prozatím neznáme), 64GB vnitřní paměť, 5,5″ Full HD displej a 13MPx fotoaparát s optickou stabilizací. Lákadlem může být také LTE konektivita (přesné frekvence prozatím nebyly zveřejněny) a Android 5.0. Uživatelé přístroje Lenovo K80 ocení rovněž obrovskou baterii s kapacitou 4000 mAh, která zajistí výbornou výdrž na jedno nabití.

Lenovo K80

lenovo-k80-1

Papírové specifikace zní výborně a špatně na tom vůbec není ani cena na čínském trhu, kam telefon zamíří – 290 dolarů, tedy přibližně 7500 Kč bez DPH. V prodeji bude rovněž model s 2GB RAM pamětí a 32GB vnitřním úložištěm, za který zákazníci v Číně zaplatí 240 dolarů (cca 6100 Kč bez DPH). Představení bychom se měli dočkat již 30. dubna a sami doufáme, že bude oznámena také dostupnost mimo čínský trh.

zdroj: androidcentral.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)