Lenovo Tab M10 5G představeno – konektivitou zaujme, cenou nezruinuje

Lenovo Tab M10 5G

Byť v uplynulých letech zažily tablety velký boom, pestrost trhu s Android tablety se nedá s rozmanitostí nabídky smartphonů ani srovnat – nemluvě o tom, že se vše pomalu vrací do starých kolejí. Jedním z výrobců, kteří patří na trhu s Android tablety mezi stálice je Lenovo, které se soustředí převážně na dostupnější zařízení. A právě řady nepříliš drahých tabletů rozšířila novinka v podobě tabletu Lenovo M10 5G.

Lenovo Tab M10 5G boduje zejména konektivitou

Největší zbraň v konkurenčním boji Lenovo Tab M10 5G prozrazuje již ve svém názvu a není jí nic jiného, než konektivita zahrnující sítě páté generace. Při pohledu na nabídku na současném trhu je pak jasné, že se může jednat skutečně o rozhodující faktor, neboť tabletů nižší-střední třídy s podporou 5G na něm skutečně mnoho nenalezneme. Ke konektivitě se pak přímo váže i použitý čipset, kterým je v tomto případě Qualcomm Snapdragon 695. V kombinaci s až 6 GB operační paměti to znamená, že na poměry dané kategorie nabídne Lenovo Tab M10 5G nejen nadstandardní konektivitu, ale i výkon. Lenovo pak novinku vybavilo také 128GB úložištěm s podporou microSD paměťových karet.

Lenovo Tab M10 5G

Použitý IPS displej pak nabídne úhlopříčku 10,6″ a solidní rozlišení 2 000 x 1 200 px, škoda jen, že zůstal u 60Hz obnovovací frekvence. Standardní pak zůstala i svítivost panelu 400 nitů a za zmínku stojí i podpora aktivního dotykového pera. Displeji sekunduje dvojice hlasitých reproduktorů a o zvukový výstup se postará nejen Bluetooth, ale také 3,5mm jack. Jak už je pak u tabletů Lenovo zvykem, i zde jsme se dočkali podpory Dolby Atmos. Integrovaná baterie disponuje kapacitou 7 700 mAh a podporuje 18W nabíjení. Rozměry tabletu činí 8,3 x 160,34 x 252,74 mm a hmotnost se ustálila na 490 gramech. Tablet na pulty obchodů dorazí s Androidem 13 a příslibem pouze jedné velké aktualizace. Alespoň bezpečnostní updaty hodlá výrobce poskytovat po dobu 3,5 let. Lenovo Tab M10 5G se jako první začne prodávat v Indii a to za v přepočtu od přibližně 5 900 Kč za 4/128GB, respektive za 6 700 Kč za 6/128GB verzi.

Jak moc je pro vás 5G konketivita v tabletu důležitá?

Zdroj: GSMArena.com

 

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)