Lava Xolo X900 bude první Android na světě s Atomem od Intelu

timthumb1

I když se na trh sypou stále nové a nové přístroje pro systém Android, čas od času se objeví přístroj, nad kterým bychom se měli pozastavit. Jedním z nich je smartphone Lava Xolo X900, který jako první chytrý telefon na světě dostane procesor Intel Atom. Největší výrobce procesorů nepochybně  zpozoroval, jak rychle roste trh s mobilními přístroji, a chtěl by se vklínit mezi ostatní výrobce mobilních čipů. A jaké jsou vnitřnosti X900? O běh telefonu se postará 1,6GHz jednojádrový Intel Atom procesor s grafickým jádrem na taktu 400 MHz, 1GB RAM paměť a 16GB vnitřní úložiště. Čtyřpalcový LCD displej disponuje slušným rozlišením 1024×600 pixelů, nechybí ani 8MPx fotoaparát, který dokáže v sekvenčním módu zaznamenat až 10 snímků za sekundu. Zklamání možná přichází v podobě starší verze systému Gingerbread 2.3. Aktualizace na Ice Cream Sandwich by však měla přijít brzy.

lava-xolo-x-will-be-the-worlds-first-intel-smartphone-starting-april-rd_t-han_0

Telefon se začne prodávat již v pondělí 23. dubna v Číně za cenu okolo 425 dolarů (cca 8 000 Kč). Uvidíme, jak si tento přístroj povede. Spousta aplikací na Google Play totiž nemusí s chipsetem od Intelu prozatím pracovat.

zdroj: androidheadlines.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)