Menu

Každý druhý prodaný smartphone má v sobě Android

Analytická společnost Gartner zveřejnila výsledky průzkumu, ze kterých vyplývá, že 52,5% smartphonů prodaných ve třetím čtvrtletí tohoto roku v sobě mělo OS Android. To znamená zdvojnásobení podílu na trhu oproti stejnému období loňského roku, kdy to bylo  „pouze“ 25,3%. Celkově se prodalo přes 60 miliónů zařízení se zeleným robotem, což je taktéž výrazný nárust proti 20 miliónům před rokem. Android rostl na úkor ostatních operačních systémů a všem (s vyjímkou Bady od Samsungu) klesl tržní podíl. Nejvíce se to projevilo na dosluhujícím Symbianu, který ztratil téměř 20% trhu. Na současné rozložení sil se můžete podívat na grafu:

Za velmi příznivé prodeje androidích zařízení může určitě i vyčkávání zákazníků na příchod nového iPhonu, jehož prodeje se projeví až ve čtvrtém kvartále. Navíc Nokia začne prodávat smartphony vybavenými Windows Phone 7, což taky ještě může zamíchat kartami. Bude proto zajímavé sledovat, jak se situace dále vyvine.

 

Zdroj: Gartner (via Androidandme)

 

 

Komentáře

Stepaan

Stepaan

16.11.2011 9:32

Docela by mě zajímalo, kolik procent lidí z tohohle koláče ví, co kupuje. Jasně, my, co chodíme na servery jako je tenhle, víme, proč máme zrovna Androida. Ale kolik lidí si koupí třeba iPhone, protože slyšeli, že to je bomba, nebo kolik lidí di koupí Android, protože slyšeli, že je lepší než iPhone. A tak dále a tak dále… Prostě jsem zvědavej, jak nakupuje laik. :-)

BluPix

BluPix

16.11.2011 10:41

Fakt se těším až nokia mobily za 11k (bez exkluzivity firmy apple a bez aplikací) pohnou těmito čísly. Většina zákazníků chce podle mě telefon do 3k, náročnější chtějí telefon co trochu lépe fotí a nějak se dostanou i k 5k, ti už občas poznají že tam je nějaký android a že se do něj dají instalovat aplikace. My geekové za něj dáme klidně 8k (protože narozdíl od první kategorie nekupujeme telefon pro volání, ale zase ho kupujeme na 2 roky, tak nemá smysl vyhazovat peníze), pak je tu třída která kupuje iphony a občas někdo i vlajkové lodě androida jako sgs II, ale nějak si nedovedu představit jak se najednou všichni vrhnou na nokiu a navíc to procento podle mě není tak velké, aby pohnulo celkovými čísly.

Možná se pletu, je někde přehled jaké třídy mobilů se prodá kolik?

uji

uji

16.11.2011 17:44

MS jak vidno živoří i s tím svým cool OS. To maj za to, že pustili k vodě WM a stejně tak jeho fanoušky.

RSS (komentáře k článku)