Jak vypadal pražský Hackathon na téma Android

No Image-02

Před Google Developer Day čili 15.11.2010 se na České zemědělské univerzitě uskutečnil první větší český hackathon, tentokráte pořádaný Google User Group a Provozně ekonomickou fakultou ČZU. Cílem bylo během jediného dne v týmech o třech až čtyřech lidech naprogramovat mobilní aplikaci na téma studium a to v jedné ze dvou kategorií – Android a HTML 5. Na místě se nakonec sešlo přes 100 mobilních nadšenců, kteří vytvořili 27 týmů a do večera pracovali na mnoha zajímavých projektech. K tomu jim bylo během dne při ruce celkem 10 Googlerů s různým zaměřením – převážně však HTML 5 a Android (Reto Meier, Michael Mahemoff, Roman Nurik a další).

Do finále postoupilo osm nejlepších, přičemž na prvním místě se pouze rozdílem dvou hlasů umístil tým TappyTaps se svojí aplikací k učení cizích jazyků (appka a zdrojový kód) a domů si odnesli první cenu, Lego Minstorms. Na nepopulárním druhé pozici skončil Ace Rimmer Squad a jejich Crash Boom Bang! (appka a zdrojový kód). Třetí místo patřilo nejlepší HTML 5 aplikaci a tou se stal Interactive presentation system týmu Kladivo (online verze aplikace). Pro screeny a detailnější popis pokračujte na oficiální článek o hatkathonu.

Pro lepší představu jak to na místě vypadalo si prohlédněte album z Picasy nebo 85 sekundové video sestříhané ze záběrů přímo ze sálu (dole pod článkem). Pokud byste měli o podobnou akci do budoucna zájem, pomozte organizátorům vyplněním formuláře v oficiálním článku na ČZU GUG blogu.

GUG Hackathon In 85 Seconds… (ČZU GUG)

GUG Hackathon In 85 Seconds... (ČZU GUG)

Alena Varkočková
O Autorovi - Alena Varkočková

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)