Jak správně psát blog na SvetAndroida.cz?

blogy1

Co je to blog a proč si jej psát?

Blog je jednoduchá forma, jak se podělit o své myšlenky a nápady. Zažili jste něco zajímavého, nebo Vás jen něco napadlo? Sedněte ke klávesnici a velmi jednoduchým způsobem to několika větami sdělte ostatním.
Proč si psát blog? Tak na tuto otázku existuje mnoho odpovědí, někdo si tak třídí vlastní myšlenky, jiný zase sděluje světu své poznatky a názory. Co je na blogu tak skvělé? Je velmi jednoduchý, je časově nenáročný a pokud se vaše články budou někomu líbit, můžete získat nové kamarády, kteří Vám budou naslouchat.

Články všech blogerů najdete zde www.svetandroida.cz/role/blogger

blogy

 

O čem psát?

Tak tady je odpověď naopak velmi jednoduchá. Pište o čemkoli, co se týká mobilních technologii, služeb a všeho s nimi spojeného. Nejlepší blogy jsou takové, které vycházejí z osobních zkušeností samotného blogera. Zažili jste něco zajímavého se svým telefonem, podělte se s ostatními.

 

Co všechno vyplnit, než článek zveřejním?

Stačí vyplnit pouze čtyři věci a Váš první článek na blogu je připraven ke zveřejnění. Které to jsou?

  1. název článku – je velmi důležitý a spousta čtenářů se podle něj rozhoduje, zdali bude článek číst, či nikoli. Zkuste tedy dávat svým článkům takové názvy, které zaujmou a zároveň nejvíce vystihnou jeho obsah
  2. obsah – ten je jen a jen na Vás :)
  3. kategorie – v kolonce kategorie (Categories) stačí zatrhnout “Blog”
  4. náhledový obrázek – je obrázkovou obdobou názvu článku a má stejnou důležitost, takže na něj určitě nezapomínejte (Featured Image – Set featured image – nahrajete obrázek a stisknete “Use as featured image”)

nadpis

kategorie

 

 

Jak jednoduché, že?

Při psaní článku můžete ještě vyplnit tag (Post Tags), který pomáhá sdružovat tématicky stejné články. Stačí vyplnit klíčové slova článku, např. aplikace, android, návod, blog, … .

 

Jak o svém blogu dát vědět kamarádům a kamarádkám?

Všechny články, které na svém blogu napíšete, najdete na adrese www.svetandroida.cz/author/(váš nick). Takže není nic jednoduššího než tuto adresu poslat svým kamarádům a známým. Možností jak na to je několik, e-mailem, facebookem, twittrem, google+, SMSkou apod.

 

Co se stane, když můj blog bude číst hodně lidí?

Krom velmi dobrého pocitu, že se o Vás zajímá mnoho lidí se podobnými zájmy, pravděpodobně si Vás všimne i někdo z redakce SvetAndroida a nabídne Vám místo redaktora.

 

Čemu se při psaní blogu vyvarovat?

I při psaní blogu je potřeba myslet na zásady slušného chování. Jsou zakázány vulgarismy a projevy rasismu.

SvetAndroida.cz
O Autorovi - SvetAndroida.cz

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)