Nejnovější iOS 8 běží po pěti dnech na půlce iPhonů, Android by mohl závidět

ios 8

Minulý týden, konkrétně 17. září vypustila společnost Apple nejnovější verzi svého mobilního operačního systému, iOS 8. Po necelém týdnu běží aktuální systém na 46 % všech iPhonů. O tom si uživatelé Androidu mohou nechat jenom zdát.

ios8

Tím samozřejmě nechceme říct, že konkurenční platforma je lepší, v každém případě je ale úplně jiná. Fragmentovanost Androidu, kdy každý výrobce vydává několik modelů ročně a zároveň do nich instaluje svou uživatelskou nadstavbu, je však znát. Dělá to potíže jak vývojářům, tak uživatelům, kteří na novou verzi systému musí čekat nemalou dobu. Pokud navíc nevlastní high-end model, velmi brzo se k nim aktualizace přestanou dostávat. V rozmanitosti je však i krása a tyto problémy často dokáže vyřešit alternativní ROMka.

iosdata

Jenom pro srovnání dodejme, že na libovolné verzi Androidu 4.4 KitKat běží aktuálně 24,5 % smartphonů se zeleným robotem uvnitř, představen byl již loni na podzim. Některá z verzí Jelly Beanu (4.1 až 4.3) zaujímá necelých 50 %. iOS 7 zatím s 49 % iPhonů mírně převažuje. Dá se však předpokládat, že toto číslo půjde rychle dolů. Jenom 5 % telefonů od Applu běží na starším systému než je iOS 7. Oproti tomu 11,4 % Android telefonů jede na stařičkém GingerBreadu.

android podíl systému

Zdroj: PhoneArena

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (38)