HTC zná výsledky hospodaření za Q1 2013, krutý pád pokračuje

htc-logo

Ve zprávičce ze začátku dubna jsme vás informovali o obrovském propadu zisků HTC v posledním čtvrtletí roku 2012. Propad o 91 % oproti stejnému období z roku 2011 byl pro společnost skutečně zdrcující zprávou a není divu, že se HTC snaží stůj co stůj vymyslet plán, jak tuto situaci dostat pod kontrolu. Bohužel, vzhledem k tomu, že se k nám dostává HTC One až nyní, zůstala v prvním čtvrtletí prázdná díra, která se nyní ve formě čísel promítla do další statistiky.

Držte se, pojedeme totiž z kopce – a pěkně prudkého. Oproti prvnímu kvartálu 2012 činil zisk společnosti v prvních třech měsících roku 2013 pouhých 2,8 milionu dolarů, hovoříme tedy o poklesu o 98 procent.

Teď už je opravdu jasné, že jestli se HTC nezmátoří a pořádně nezaboduje line-upem nových modelů (a novým mottem, protože HTC již nebude “quietly brilliant”), má zaděláno na pořádný průšvih. Šance na záchranu tu ale snad je – HTC One vypadá více než slibně a vydá se hrdě do lítého boje se Samsung Galaxy S4, uživatele Facebooku může zaujmout HTC First s nadstavbou Facebook Home a pro ostatní je tu například solidní zástupce střední třídy HTC M4. Něco mi ale říká, že zlatá éra HTC pomalu končí…

 

Zdroj: GSM Arena

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)