Menu

HTC získalo patent na odemykání zařízení obličejem

Odemykání obličejem propagoval Google s vydáním systému Ice Cream Sandwich jako velkou novinku v mobilních telefonech. V té době se datoval rok 2011, tchajwanská společnost HTC si však způsob odemykání pomocí rozpoznání obličeje dala patentovat již v roce 2008 a schválen byl podle všeho až nyní. Teoreticky by tak mohla firma HTC žádat po Googlu licenční poplatky, případně jiné vyřešení tohoto sporu. Stejná situace by mohla nastat se Samsungem, který také ve svých zařízeních podobnou funkci nabízí.

Ohledně sporu s Googlem by to však byl od HTC poměrně nesmyslný krok, neboť systém Android nyní živí společnost HTC nejvíce. Otázkou je, zda se pokusí HTC vysoudit něco ze společnosti Samsung, která je na řešení patentových sporů již zvyklá.

Patent zahrnuje také použití snímačů otisků prstů, což je zatím věc, kterou v mobilním telefonu nenajdeme. V budoucnu však výrobci, kteří se podobné řešení rozhodnout nasadit, musí domluvit se společností HTC, která vlastní patent.

zdroj: myandroidchief.com

 

Komentáře

tombik

tombik

6.4.2012 1:20

uz aby to nasadili, oblicej je pekna blbinka ale porad blbinka rekl bych. Snimace otisku prstu byly uz na starych drazsich kapesnich pocitacich a osvedcily se, stejne tak na noveboocich a velikost pristroje nemusi narust pohodlne se vmackne mezi tlacitka (v pripade Nexusu proste pod display)

JaM

JaM

6.4.2012 1:32

cele je to nezmysel… ako im mohli udelit patent na nieco co ostatni veselo pouzivaju… pricom Samsung prave vylepsil faceunlock tym, ze pridal kontrolu zmurknutia, co odstranuje problem odomknutia telefonu fotkou…

Libb76

Libb76

6.4.2012 4:57

Mám pocit, že odemykání obličejem uměly už nějaké programy třetích stran u Windows ještě dávno před rokem 2008. Takže jen věřím, že patent se týká konkrétní implementace a ne jen toho nápadu, protože to by bylo trochu ubohé i v dnešním světě :)
Odemykání pomocí otisků prstů by se mně líbilo moc, ale patentovat to je snad doufám nemožné, vždyť tohle je opět ve světě PC možné už dávno!

Libb76

Libb76

6.4.2012 4:58

P.S. U toho odemykání pomocí otisků prstů by si patent možná zasloužilo řešení, jak to vecpat do telefonu, který nemá moc místa navíc :)

ha

ha

6.4.2012 8:01

sony nedávno získalo patent na snímání otisku který je přímo pod displayem zařízení+ všechny senzory a webkamera

Duxford

Duxford

6.4.2012 8:10

Odemykani pomoci otisku prstu ma jiz Motorola Atrix.

RSS (komentáře k článku)