HTC získalo patent na odemykání zařízení obličejem

images

Odemykání obličejem propagoval Google s vydáním systému Ice Cream Sandwich jako velkou novinku v mobilních telefonech. V té době se datoval rok 2011, tchajwanská společnost HTC si však způsob odemykání pomocí rozpoznání obličeje dala patentovat již v roce 2008 a schválen byl podle všeho až nyní. Teoreticky by tak mohla firma HTC žádat po Googlu licenční poplatky, případně jiné vyřešení tohoto sporu. Stejná situace by mohla nastat se Samsungem, který také ve svých zařízeních podobnou funkci nabízí.

HTC-face-unlock-patent

Ohledně sporu s Googlem by to však byl od HTC poměrně nesmyslný krok, neboť systém Android nyní živí společnost HTC nejvíce. Otázkou je, zda se pokusí HTC vysoudit něco ze společnosti Samsung, která je na řešení patentových sporů již zvyklá.

Patent zahrnuje také použití snímačů otisků prstů, což je zatím věc, kterou v mobilním telefonu nenajdeme. V budoucnu však výrobci, kteří se podobné řešení rozhodnout nasadit, musí domluvit se společností HTC, která vlastní patent.

zdroj: myandroidchief.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)