HTC vysvětluje, proč One nemá microSD slot

HTC_One_Silver_3V

Většina našich čtenářů se asi shodne na tom, co by měl ideální smartphone obsahovat. Pokud pomineme spory ohledně velikosti displeje, přání jsou většinou stejná: velká baterie, pořádný výkon, podpora moderních komunikačních standardů, pravidelné aktualizace systému a… slot pro microSD kartu. Ale jako by byli výrobci hluší nebo záměrně naše hlasitá přání ignorovali, podpora microSD se někdy neobjevuje ani u těch nejdražších zařízení. To je případ i HTC One, kde se na absenci možnosti rozšířit úložiště nadávalo dost intenzivně. HTC se nyní rozhodlo k celému problému vyjádřit.

htc-one-silver-back-630

Nebudeme nic výrazně zestručňovat, když uvedeme, že HTC celou věc zdůvodnilo “nedostatkem prostoru”. OK, zřejmě základní deska, baterie a fotoaparát zabírají dost místa, ale jak je tedy možné, že čínské HTC One podporu pro microSD karty má? A krom toho se dokonce jedná o dual-SIM telefon. Ano, je stavěný trochu jinak, má odklápěcí zadní kryt, pod ním však najdeme celkem tři šuplíky – 2x SIM, 1x microSD. Jako jediné vysvětlení se tedy nabízí to, že z nějakého důvodu nelze tyto sloty posunout blíže k okrajům telefonu tak, aby byly dostupné i v evropské verzi One, které má tělo vyrobené z jednoho kusu. Na druhou stranu se na trhu vyskytují telefony, které jsou tenčí než One a microSD kartu do nich můžeme klidně zasunout.

Je ale možné, že (ne)přítomnost rozšiřujícího slotu není pro zákazníky až tak určujícím faktorem, když uvážíme, že se HTC pochlubilo velmi solidními prodejními výsledky.

 

Zdroj: TechRadar

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (23)