HTC dále padá a je ve ztrátě – změní HTC One M8 situaci?

htc-grille

Tchajwanský výrobce nezažívá úplně nejlepší časy, což potvrzují i výsledky jeho hospodaření za první čtvrtletí letošního roku. Provozní ztráta dosáhla 68 milionů dolarů a to je dost. Abychom nebyli pouze skeptičtí, oproti třetímu čtvrtletí roku 2013 je ztráta menší. Tehdy dosáhla astronomické hodnoty 101 milionů dolarů.

htc-grille

HTC hodně věří své nové vlajkové lodi HTC One M8. Není se čemu divit. Pokud se novince nebude prodejně dařit, může to pro tchajwanskou firmu znamenat obrovské potíže. Nedávné statistiky ukazují, že prvotní zájem o One M8 není nijak veliký. Na druhou stranu byl telefon představen teprve nedávno a zatím ho koupíte na velmi málo místech. Samotná firma je prý se zájmem o novinku velmi spokojená. Zdá se, že HTC má velké problémy s marketingem. Jak jinak si vysvětlit, že skvělé přístroje, které si získaly hodně Android fanoušků, neslaví masový komerční úspěch.

HTC sales

Následující čtvrtletí by pro firmu mělo být teoreticky nejúspěšnější. Pokud to vezmeme analogicky s loňským rokem, kdy se začal prodávat HTC One, společnost se v 2Q držela v zisku 42 milionů dolarů.

Zda bude HTC One M8 úspěšnější než předchůdce, zjistíme v následujících měsících.

Zdroj: PocketNow.

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)