HTC Sense Home Beta už i na smartphonech jiných značek. Zatím ale jen pro vyvolené

HTC Sense Home

V minulém týdnu jsme vás informovali o tom, že společnost HTC pravděpodobně uvolní svůj launcher HTC Sense Home pro všechna zařízení, bez ohledu na výrobce. Původní spekulace se včera potvrdily a HTC vydalo první beta verzi, kterou je možné instalovat na libovolné zařízení. Pár háčků to zatím ale má.

HTC Sense Home je v beta verzi pro (téměř) jakékoli zařízení

Grafická nadstavba HTC Sense patří mezi nejoblíbenější. Je to dáno tím, že ji výrobce dobře optimalizuje a celkově dobře ladí k použitelnosti. Nyní je tedy v podstatě každému zařízení dostupný launcher HTC Sense Home, pocházející z nejnovější verze této grafické nadstavby, a to včetně všech vychytávek a funkcí.

Nic ale není bez háčku, obzvláště pokud jde o beta verzi. Beta testování je totiž uzavřené, bez možnosti se do testu přihlásit, a tak si jej v současnosti užije jen hrstka uživatelů. Dalším omezením pak je možnost instalovat launcher pouze na zařízení s Androidem ve verzi 4.4 KitKat a vyšším. To je ale dnes valná většina zařízení, takže v tomto případě se o velké omezení nejedná.

Jaké zajímavosti HTC Sense Home přináší?

Mezi parádní vychytávky patři jistě s novou verzí nadstavby představená možnost tzv. „rozvržení ve volném stylu“. Znamená to, že ikony na ploše nemusí být zarovnané v mřížce, ale můžete si je rozmístit kdekoli se vám to hodí. Ikony také nemusí mít podobu klasických ikon, ale třeba tématických obrázků, které budou příjemně ladit s tapetou.

V HTC Sense Home nechybí ani možnost stahování grafických témat, tak jak je známe z telefonů tchajwanského výrobce. Vybrat můžete jak mezi tématy pro klasické rozvržení ikon, tak mezi tématy pro volnostylové rozvržení. Téma pak proměňuje nejen tapety a ikony, ale také například pozadí v nabídce aplikací.

Další výsadou launcheru od HTC je tzv. BlinkFeed, česky překládaný jako „Zvýraznění“. Jedná se o stream aktuálních novinek ze sociálních sítí a zpravodajských kanálů. BlinkFeed se nachází vlevo vedle hlavní plochy, takže stačí jednoduše „swajpnout“ a jste na něm. Sítě, ze kterých bude čerpat si samozřejmě můžete sami nastavit a je jen na vás, co se bude zobrazovat.

Přijdou s uvolněním launcherů i další výrobci?

Ano, přijdou. Zrovna včera totiž svůj launcher uvolnil i Asus. Ten ale na rozdíl od HTC nevypustil uzavřenou betu, ale rovnou celý launcher pro všechny. Dá se tedy předpokládat, že s podobným krokem přijdou i další výrobci. Co je ale motivem k uvolňování základních kamenů jejich nadstaveb, nám zatím není příliš dobře známo.

Nejste vyvolený? Nevadí

Aplikace je sice určena pouze hrstce vyvolených. I vy si ji ale můžete vyzkoušet, pokud si na vlastní riziko stáhnete APK balíček. Ten můžete stahovat z oblíbeného aplikačního serveru ApkMirror.com. Pokud ale nepatříte mezi vyvolené, nebudete se moci přihlásit k účtu HTC a stahovat grafické motivy.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

Svéhlavý geek, který od dětství digitalizuje svět kolem a přivádí do něj nejnovější technologické prvky a výstřelky. Také zarytý Androiďák, v posledních letech organizátor GUG.cz… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)