HTC prý zvažuje výrobu nových mobilů z “tekutého kovu”

virtue case-resized-600

Což takhle dát si drby? Nejen na internetu je to oblíbený způsob, jak rozjet debatu o chystaných a budoucích technologiích, zkrátka oblíbený scénář “Co kdyby…” – na tom ostatně není nic špatného, minimálně má každý příležitost se zasnít a popřemýšlet o tom, co by se mu tak na novém telefonu líbilo. Podle zvěstí, které teď čeří internetové vody, to vypadá, že HTC hledá nové materiály, ze kterých vyrábět své produkty. Nic zvláštního, snad každá firma se snaží své produkty zlepšovat a hledá pro to nové způsoby – domácí elektro, automobily, výpočetní technika, mobily…

virtue case-resized-600

Že mělo HTC problémy s výrobou svého top modelu HTC One, není žádná novinka – informace plnily titulky médií po celém světě a tak není divu, že se společnost zmítaná klesajícími příjmy snaží problémy při výrobě minimalizovat. Do oka jí padl produkt nazývaný Liquidmetal (psáno dohromady, s velkým písmenem). Jedná se o amorfní slitinu kovu, kterou vyvinul Kalifornský technologický institut (Caltech) a na trh jej následně uvedla společnost Liquidmetal Technologies. Tento zvláštní materiál kombinuje několik výrazných kladů: pevnost v tahu, vysokou odolnost – i proti korozi – či nízkou úroveň opotřebování. Opracování probíhá působením tepla podobně jako u termoplastu. Díky své amorfní struktuře je Liquidmetal tvrdší než slitiny titania či hliníku, ale tělo z tohoto materiálu lze vyrobit snáze a rychleji. Technické řečičky stranou, je to prostě zatraceně kvalitní materiál.

O tento materiál se již zajímal i Apple a tak je možné, že HTC chce rivala předběhnout a možná nabídnout mobilní telefony vyrobené touto technologií ještě během tohoto roku. Schválně se mrkněte na video níže, jak celý zázrak vzniká. O mobilní telefony vyrobené z kvalitních a na první pohled “nelaciných” materiálů je rozhodně zájem, tak jen do toho!

http://youtu.be/-uOPXquIMt4

 

Zdroj: Phandroid, Liquidmetal.com

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)