HTC připravuje dvě levná 5″ čtyřjádra nové řady Desire 516

htc_desire_516

Tchajwanský výrobce mobilní techniky HTC si jako cíl pro letošní rok stanovil posílení pozice na trhu levných chytrých telefonů a v souladu s tím nyní aktivně produkuje celou řadu zařízení s průměrnými parametry a atraktivní cenou. Do výroby připravuje i další novinky – konkrétně včera vyplavala na povrch informace, že v Číně prošla certifikací TENAA dvě nová zařízení: Desire 516t a Desire 516w, která doplní dosavadní řadu Desire s modely Desire 610 a Desire 816. Oba přístroje budou mít displej velký pět palců, jejich srdcem bude čtyřjádrový procesor MediaTek a je pravděpodobné, že budou oficiálně představeny v nejbližších týdnech.

HTC Desire 516t má mít display s rozlišením 540 x 960 obrazových bodů (qHD), procesor běžící na rychlosti 1,3 GHz a 512 MB operační paměti. Na zadní straně bude připraven fotoaparát s rozlišením 5 Mpx s LED bleskem, nad displejem pak VGA kamera pro videohovory. Rozměry budou 140 x 72 x 9,7 milimetrů při váze 173 gramů a operačním systémem má být Android 4.2 Jelly Bean. Telefon má konektivitu TD-SCDMA a bude k dispozici zákazníkům mobilního operátora China Mobile.

HTC Desire 516w má mít procesor taktovaný na 1,2 GHz a 1 GB operační paměti. Ostatní parametry jsou shodné s předchozím modelem, nicméně 516w prý poběží na Androidu 4.3.

Informace o tom, zda budou uvedené telefony dostupné i na jiných trzích, nejsou v tuto chvíli k dispozici.

Zdroje: 4PDA, Phone Arena, GizBot, Fone Arena, Softpedia, Phones Review.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)