HTC prý chystá “mini” verzi One 2

htc_one_m8_mini_ico

V pátek se na Twitter účtu @evleaks objevil záhadný tweet, který, jak se zdá, potvrzuje existenci HTC M8 Mini (HTC M8 je kódové označení následovníka HTC One). @evleaks v inkriminovaném příspěvku píšou: “0P6B:HTC M8::0P8B:M8 mini”. Můžeme předpokládat, že 0P6B a 0P8B jsou nějakým druhem interního referenčního čísla modelu. V každém případě je to poprvé, co slyšíme o menší verzi připravovaného modelu M8, který ještě ani nebyl představen.

HTC se o podobný krok pokusilo v loňském roce s modelem HTC One Mini, nicméně telefon zůstal spíše na okraji zájmu, za což lze největší vinu přičítat nepříliš oslnivému hardwaru a vysoké ceně. Zmenšená verze rozhodně nezískala takový ohlas, jako její větší sourozenec.

Kolují spekulace, že HTC One M8 Mini bude představen společně s HTC One M8, který by měla spatřit světlo světa již poměrně brzy – dost možná na konci února na Mobile World Congressu v Barceloně. Podle dalších zpráv ale bude menší model veřejně prezentován dost možná i o několik měsíců později.

Loňské modely HTC One a One mini Loňské modely HTC One a One mini

Asi nejzásadnější otázkou menší verze bude hardware – zatímco loňský One Mini byl z hlediska výkonu minimálně o třídu níže než vlajková loď, japonská společnost Sony letos dost možná odstartovala nový trend, když přišla s menším modelem Xperia Z1 Compact, který výbavou odpovídá Xperii Z1. Budeme doufat, že se ostatní výrobci tímto nápadem inspirují a nebudou používat označení svých špičkových telefonů pro druhořadé modely.

Zdroje: AndroidSPIN, @evleaks, YouHTC, 4PDA, MobilTelefon.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)