Menu

HTC One X: zřejmě jeden z nejlepších fotomobilů vůbec

HTC u svého modelu One X představuje novou funkci ImageSense, která výrazným způsobem zkvalitňuje fotografie, vyfocené tímto telefonem. Mezi nejdůležitější vylepšení patří ultrarychlá závěrka, či automatické ostření, které trvá pouhých 0,2 vteřin. Samotný fotoaparát přitom nastartuje za necelou vteřinu. Řečí čísel nám to mnoho neřekne, ovšem pokud občas fotografujete svým telefonem, určitě většina z vás zažila, jak dlouho trvá, než telefon zaostří a následně vyfotografuje. Mnohdy se stane, že telefon vyfotí opožděně a tudíž je poté fotografie značně rozmazaná.

Internetem koluje video, které nový One X srovnává s nejlepšími fotomobily na trhu:

  • Sony Xperia S
  • Samsung Galaxy Nexus

Zvláště poslední zmiňovaný umí tvořit opravdu pěkné fotografie, ovšem mezi hlavní negativa “Nexusovského” fotoaparátu patří pomalé reakce a problémy s výslednou světelností fotografie. HTC nasadilo laťku opravdu vysoko, nuže nyní již ve zkratce o nové funkci ImageSense:

  • Super-rychlé snímání – HTC One dramaticky snižuje dobu potřebnou k zachycení klíčových momentů. Za pouhých 0,7 sekund budete moci začít fotit, a s novým super-rychlým 0,2 sekundy autofocusem, nadále přijímat téměř neomezené kontinuální záběry jednoduše podržením tlačítka spouště. – podobné, jako režim SPORT u DSLR.
  • Dobré fotky v nepříznivých podmínkách – HTC One přináší dramatické vylepšení kvality obrazu i v nepříznivých podmínkách, jako jsou nízké hladiny osvětlení, bez světla nebo s jasným podsvícením. F/2.0 objektiv na One X a One S nabízí nejlepší výkon ve své třídě, zachycuje o 40 % více světla než f/2.4 objektivy, které jsou k dispozici na jiných high-end telefonech.
  • Video / Picture – S Video/Pic zachycujete fotografie a natáčíte video ve jednu dobu. Nyní, při natáčení HD videa, jediné, co můžete udělat, je klepnout na tlačítko spouště – video pokračuje a vy jste přitom vyfotili snímek ve vysokém rozlišení.
  • Dropbox v HTC Sense – HTC One poskytuje snadný způsob, jak ukládat a sdílet své fotografie a videa. HTC má integrovaný Dropbox v Sense 4 a umožňuje zákazníkům využívat 25 GB volného místa v Dropboxu až na dva roky. To stačí na více než 10.000 kvalitních fotografií.
  • Sdílení fotografií – HTC One vám přináší nový způsob, jak sdílet své fotografie a videa. Po připojení bezdrátového HTC Link Media HD do vašeho televizoru s HDMI portem, můžete snadno sdílet fotografie, videa nebo cokoliv jiného s přáteli, rodinou nebo kolegy, bez ohledu na značku televizoru.

 

[via A&M]

 

 

Komentáře

Vasek2015

Vasek2015

31.3.2012 9:21

Zní to fantasticky ale výsledky ukáže až praxe a né marketingový tach. Jsem zvědav s čím se vytasí SGS III. Modlím se aby s něčím podobným(hlavně zkrácení doby na vyfocení a lepší světelnost objektivu). Samozřejmě lepší bude vždy DSLR aspoň po několik let ještě určitě. ALe na momentky a prostě primitivní focení tohle bohatě stačí

Libb76

Libb76

31.3.2012 9:24

Lepší je každý kompakt nad 2000 Kč… Co jsem zatím viděl fotky od HTC, připadne mne nepravděpodobné, že by předehnali fotomobily od Nokie

adsamcik

adsamcik

31.3.2012 9:49

Ten burst mode srovnávat s Nexusem je tak trochu nefér. Jasně když to tak vezmete ano One X je lepší to ano, ale také ho pohání 4 jádrový procesor a Nexus na stejné/podobné technologie 2 jádro. Jestli to takhle půjde dál s HTC, třeba si další telefon koupím zase HTC.

Termiter

Termiter

31.3.2012 10:39

Jednotka času je sekunda, jak správně uvádíte v druhé polovině článku, ne vteřina. Tohle omlouvám u stránek s tématikou naše zahrada, u technicky zaměřeného magazínu je takový omyl nevhodný.

FreeCode

FreeCode

31.3.2012 10:52

no aby jsi se ze chybičky nepos…

MarS

MarS

31.3.2012 11:33

Zaujalo mě, …srovnává s nejlepšími fotomobily na trhu…a jeden z nich Samsung Galaxy Nexus. Opravdu??? Že by tenhle telefon byl zrovna TOP fotomobilem mi moc nepřijde.

gerranek

gerranek

31.3.2012 13:21

ze by htc konecne udelalo mobil se kterym se daji fotit dobre fotky..??

chcipnihenry

chcipnihenry

31.3.2012 15:05

Nevíte jestli tyhle rychlopalné funkce obsdahuje HTC update starších telefonuů? Třeba Sensation.

Treysand

Treysand

31.3.2012 15:22

Hlavně podle mě můžeme počítat s tím že Samsung galaxy s3 bude mít softwarova tlačítka :-) do jisté miry bude mít hodně společného s nexusem ;-)

Hochmuth

Tomáš Hochmuth 0

31.3.2012 18:29

Pochopitelně jde vždy o velikost čipu, když je nekvalitní a malý snímací čip, nepomůže sebelepší objektiv. U HTC One se však očekává, že kvalita fotografií bude v rámci mobilních telefonu lepší. Na kompakt to zřejmě mít nikdy nebude. O DSLR nemluvě.

Štěpán

Štěpán

31.3.2012 20:16

Superrychlost, ani megapixely dobrou fotku nedělaj.
Až uvidim reálný fotky, tak prosim…

jauf

jauf

1.4.2012 13:14

byl jsem se ptát u labutě v HTC a X maj dorazit uz zítra, těším se :)

RSS (komentáře k článku)