HTC One Tigon: koncept vlajkové lodi pro rok 2014

htc_one_tigon_icp

Minulý týden jsme vstoupili do posledního čtvrtletí roku 2013, takže není divu, že přichází období, ve kterém se začíná spekulovat, co přinesou výrobci mobilních telefonů v následujícím roce. Hasan Kaymak popustil uzdu své fantazii a vytvořil koncept, jak by podle jeho představ mohla vypadat vlajková loď HTC pro rok 2014.

Z obrázků patrně sami vidíte, že koncept se po designové stránce poměrně značně liší od letošních modelů řady One a celkově odpovídá spíše filozofii jihokorejských výrobců. Dominuje bílá barva, nicméně Hasan si stejně dobře umí představit i černé provedení. Oživit vzhled mají jasně červené linky, nacházející se na horní a spodní hraně telefonu – podobné designové prvky jsme u HTC mohli vidět v roce 2011.

HTC One Tigon: Vyměnitelné kryty, baterie a slot pro microSD kartu HTC One Tigon: Vyměnitelné kryty, baterie a slot pro microSD kartu

HTC One Tigon: Vyměnitelné kryty HTC One Tigon: Vyměnitelné kryty

Tělo zařízení není jednolité, ale skládá se z rámu a krytů, které mohou být v rozličných barevných provedeních a mělo by být možné je vyměňovat. Reproduktory BoomSound již nezakrývá specifická mřížka a vizuálně ustupují do pozadí. Zcela mizí klasická mechanická tlačítka, která autor doporučuje nahradit dotekovými gesty na ploškách situovaných pod displejem, na horní a pravé hraně telefonu. Zajímavostí je malý displej na přední straně, sloužící k zobrazení aktivních upozornění.

https://www.youtube.com/watch?v=XSdN_r-9BZg

Telefon by měl podle Kaymaka přijít s Androidem 4.4 KitKat s nadstavbou HTC Sense, díky snímatelným krytům by mohl nabídnout slot pro microSD kartu a kapacita baterie by mohla být 4 650 mAh. Na přední stranu autor situoval 5Mpx kameru, vzadu by fotoaparátu sekundoval dvojitý LEDový blesk.

HTC One Tigon: 5Mpx přední kamera HTC One Tigon: 5Mpx přední kamera

HTC One Tigon: Konec klasických tlačítek HTC One Tigon: Konec klasických tlačítek

Hasanův koncept nelze považovat za zcela promyšlený, neboť i laik odhalí řadu nesrovnalostí. Fakt, že se někdo tak detailně zabývá možnou budoucností HTC, ukazuje, že tato značka má své místo v srdcích fanoušků.

HTC One Tigon: Nastavení hlasitosti dotekovým gestem HTC One Tigon: Nastavení hlasitosti dotekovým gestem

HTC One Tigon: Duální LEDový blesk HTC One Tigon: Duální LEDový blesk

Jak by se vám líbil HTC One Tigon, kdyby se opravdu v příštím roce začal vyrábět? Podělte se o své dojmy a názory v diskuzi!

Zdroj: YouHTC.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)