Nové HTC One M9 bude představeno 1. března na MWC

htc_one_m9

Veletrh Mobile World Congress (MWC), který se koná ve španělské Barceloně, je jednou z nejdůležitějších akcí, na níž přední výrobci chytrých telefonů zpravidla představují své vlajkové lodě pro nastávající rok. Netrpělivě očekávanou novinkou letošního ročníku je Samsung Galaxy S6, jenž bude oficiálně představen 1. března v rámci prezentace Unpacked 2015. Původní spekulace naznačovaly, že stejný den si pro předvedení své nové vlajkové lodě vybrala také firma HTC. Tyto zprávy se nyní potvrdily, když britská pobočka HTC na svém oficiálním Twitter kanálu publikovala pozvánku na představení nového HTC One se sloganem “Let them stare” (“Ať zírají!”).

Pozvánka na představení HTC One M9 Pozvánka na představení HTC One M9

Úniků kolem HTC One M9 zatím nebylo mnoho, ale pokud si poskládáme dohromady dosud nalezené střípky, pak můžeme očekávat telefon s tenčími rámečky kolem displeje, přepracovanou sadou reproduktorů Boom Sound, fotoaparátem s rozlišením 20,7 Mpx a mírně vylepšeným designem, který ovšem zásadněji nevybočí z dosavadních trendů společnosti. Displej by měl mít úhlopříčku 5″ a rozlišení 1920 x 1080 obrazových bodů (viz zprávička Uniklá tapeta z HTC One M9 potvrzuje 1080p displej), dále očekáváme procesor Qualcomm Snapdragon 810, 3 GB operační paměti a 32/64 GB interního úložiště. Operačním systémem bude samozřejmě Android 5.0 Lollipop.

Pochopitelně v tuto chvíli nejsou žádné informace o tom, kdy se novinka objeví na pultech prodejen, ani o ceně, za kterou bude prodávána.

Zdroje: Android Headlines, Twitter HTC UK, Phone Dog, Phandroid, TechRadar, BGR.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)