HTC One M9 – oficiální rendery a specifikace prozrazeny

htc one m9 hlavni obrazek

V posledních týdnech internetem kolují nejrůznější informace o nadcházející vlajkové lodi společnosti HTC – telefonu HTC One M9. Jako obvykle jsme mohli vidět spousty spekulativních obrázků a nepotvrzených informací týkajících se této horké novinky. Nyní se ovšem situace zcela obrátila – německý e-shop Cyberport zveřejnil oficiální rendery, specifikace a předprodejní cenu. Domněnkám je tedy konec a my se pojďme podívat na to, co všechno HTC One M9 vlastně nabídne.

HTC One M9

htc one m9 1

Specifikace telefonu HTC One M9 v bodech

  • Rozměry -144.3 x 69.4 x 9.6 mm.
  • Displej – TFT IPS, 5″ (1 920 × 1 080 px).
  • Procesor – Qualcomm Snapdragon 810 MSM8994, CPU: 8×2 GHz, GPU: Adreno 430.
  • Systém – Android 5.0 Lollipop.
  • Paměť RAM – 3 GB.
  • Interní paměť – 32 GB (podpora microSD karet).
  • Fotoaparát – 20.7 MP, 5248 х 3936 pixelů, autofocus.
  • Baterie – 2900 mAh.
  • Data – HSPA, LTE, Wi-Fi: 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth: 4.1, NFC: ano.

HTC One M9 svým designem příliš nevybočuje od předchozí vlajkové lodi (M8), resp. od všech chytrých telefonů tohoto výrobce. Novinka nabídne kovovou konstrukci, kompaktní rozměry, stereo reproduktory umístěné ve přední části zařízení a pouze 1 zadní fotoaparát. Přijatelné rozměry, díky kterým telefon dobře padne do ruky (na základě rozměrů), jdou ruku v ruce s 5″ IPS displejem s Full HD rozlišením. V porovnání s modelem HTC One M8 došlo ke ztenčení rámečků displeje o 2 milimetry. Nad spodním reproduktorem se nachází černý pás s logem výrobce a nad tím si lze všimnout softwarových navigačních tlačítek. V tomto případě si musíme stejně jako u M8 povzdechnout nad zbytečným plýtváním prostoru.

Zadní stranu zařízení tvoří 20MPx fotoaparát s BSI senzorem a optickou stabilizací. Nutno podotknout, že na rozdíl od M8 je fotoaparát pouze jeden. Pokud rádi fotíte selfies, určitě vás potěší přítomnost předního 4MPx Ultrapixel fotoaparátu.

htc one m9 2

HTC One M9 bude mít výkonu na rozdávání. Srdcem zařízení je procesor Qualcomm Snapdragon 810, tedy osmijádro taktované na 2 GHz. Tomu budou dopomáhat 3 GB operační paměti RAM. Telefon přichází s 32GB úložištěm rozšířitelným o microSD karty. O výdrž se postará 2900mAh baterie. Z hlediska konektivity nesmíme zapomenout zmínit podporu LTE, dále NFC a samozřejmě také GPS.

A kolik že bude nový HTC One M9 stát? Pravděpodobně dost. Předprodejní cena e-shopu cyberport je stanovena na 749 euro, což je v přepočtu zhruba 20 500 Kč. Tato cena, na rozdíl od ostatních “uniklých” informací o HTC One M9, se samozřejmě ještě může změnit.

Co na nový HTC One M9 říkáte?

Zdroj: Phonearena.com.

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (71)