Menu

HTC One M8 má nejrychlejší dotykovou odezvu displeje na trhu

Odezva displejů v mobilních telefonech je mnohdy velmi zanedbána. Možná se najdou i ti, kteří o tomto pojmu ve spojitosti s displeji ani neslyšeli, nebo možná maximálně jen u monitorů ke stolním počítačům. U telefonů se dotyková odezva displejů naprosto vynechává a to většinou i u samotných výrobců. V běžném životě si této vlastnosti ani nepovšimneme a rozhodně to není nic hrozného, když je některý telefon o pár milisekund pomalejší.

Tým testerů z LesNumerques ale otestoval vybrané telefony opravdu důkladně, a proto do testu zařadil i dotykovou odezvu displeje telefonů. Výsledky ukázaly, že nejrychlejší odezvu displeje má nová vlajková loď HTC One M8, která porazila Samsung Galaxy Note 3 a má skoro dvakrát tak rychlejší odezvu displeje než konkurenční Apple iPhone 5 a 5S. Na pomyslném posledním místě z testovaných telefonů skončil model od LG, G2. Stejného výsledku jako iPhone dosáhl také Nexus 5, tedy 75 ms. HTC One M8 se tak může pyšnit dalším prvenstvím, jelikož hodnota 46 ms dotykové odezvy displeje je nejrychlejší na trhu, avšak v testu chybí letošní vlajkové lodě od Sony nebo třeba Samsungu a jeho Galaxy S5. Testeři však slibují, že graf doplní hned jak to bude možné, takže pravého krále odezvy displejů se dozvíme o něco později. Ideální rozmezí dle Microsoftu je 1 až 20 ms, ke kterému se pomalu ale jistě displeje telefonů blíží.

HTC One M8

HTC One M8 vede v odezvě displeje

Zdroj: phonearena.

 

Komentáře

GOS

GOS

9.4.2014 8:07

No jo. Ale v tom grafu je dotyková odezva a ne odezva displayů. I když by mi nevadilo, kdyby se začala u displayů mobilů uvádět, jak odezva displayů, tak dotyková odezva. :D

Vlado

Vlado

9.4.2014 8:18

Správny názov články by asi mal byť odozva dotykovej plochy.
Displeje majú obnovovaciu frekvenciu.

pavel

pavel

z aplikace
9.4.2014 8:30

Zajimave,ale je to asi odezva displeje,ze?To ale neva,vsichni jsme pochopili))).Sony opet nezklamalo,krasne fodotesny fotak.)))

Jan Tipmann

Jan Tipmann 0

9.4.2014 8:42

GOS, Vlado, pavel – Díky za připomínku. Článek jsem poupravil, aby bylo vidět, že jde o dotykovou odezvu displejů :)). Ještě jednou, děkuji.

Vlado

Vlado

9.4.2014 8:52

HTC One M8 sa mi stále viac a viac pozdáva. Odrádza ma ale ten fotoaparát s málo pixelmi.

orgasmic

orgasmic

9.4.2014 9:02

Kazdy soucasny novy TOP model ma neco, co se mi nelibi.
Jestli pujde objednat pres EU distribuci Oppo Find 7, tak bych sel max do nej.

Shifty

Shifty

9.4.2014 9:31

HTC umí udělat skvělé telefony, HD2 Sensation nebo první One jsou toho důkazem, bohužel po marketingové stránce je neumí prodat a to je hlavní rozdíl mezí HTC a Samsungem. I když mě osobně přišlo One (m7) lepší než S4 všude kolem mě z etáků, reklam a obchodů na mě koukala jen S4.

mimar48

9.4.2014 9:48

Asi budu poněkud retardovaný, protože prodlevu na dotyk u LG-G2 tak nějak neregistruji :)
Také se mi HTC vždy líbilo, hlavně konstrukce a Sense. Škoda, že to pokaždé zazdí foťákem. Jinak M7 byla skvělá (než jsem ji utopil) a teď jsem na LG-G2 32GB a to právě kvůli jedinečnému poměru cena-výkon. Pokud bych ale v budoucnu hledal náhradu, určitě bude M8 horký kandidát.

schneeberg

schneeberg

z aplikace
9.4.2014 9:59

Tak milé děti a zítra si povíme tu, jak má One M8 tělo z nejhliníkovatějšího hliníku … :)

orgasmic

orgasmic

9.4.2014 10:04

mimar48: Presne…HTC One byl super telefon, ale ten fotak des a hruza. Tak jsem radeji koupil znovu LG G2, ale 32GB variantu.

Daniel

Daniel

9.4.2014 12:01

Toto je zajimávý test ale nějak se mi to nezdá…podle mě člověk to ani nepozná :) ja čekal, že g2 bude mezi nejlepšíma a je to naopak :) zda se mi dost rychla odezva

Brumik

Brumik

9.4.2014 13:39

Mně naopak HTC one vyhovuje i ve foťáku. Nepotřebuji mít v mobilu desítky megapixlů, to by mi akorát zaplácalo paměť. Těch 4Mpx je ideálních (u jiných mobilů bych si to stejnak zmenšil). Na focení kvalitních fotek mám zrcadlovku :-)

orgasmic

orgasmic

9.4.2014 14:00

Nejsem profi ani fotoamater, proto na foceni vseho pouzivam mobil.
A tam oproti konkurenci HTC One ztraci a dost znatelne.
Dokonce ani ty Ultrapixely za horsich podminek nefunguji.

mangekiu

z aplikace
9.4.2014 15:34

a k cemu stejně ten dráhy šmejd nenabídne nic super

uni

uni

9.4.2014 15:56

mimar48: Nejsi retardovaný, jen nejsi na danou věc tak citlivý. Třeba zase slyšíš co jiní tak ne. Mě někdy film zkazí mizerný zvuk sálu, ostatním nic nevadí. Mě zase např. nevadí PWM podsvícení displeje, jiné bolí hlava, atd.
Nicméně odezva dotykové vrstvy tak jako tak ovlivní funkčnost, ať už na to narazíš (např. v nějaké hře) nebo ne.
Teď už je toto ve většině případů více méně srovnané, ale např. od uvedení iPhone se ostatní k podobným parametrům, kdy byly viditelné rozdíly, dotahovali tak 2-3 roky.

Miroslav Šiler

z aplikace
9.4.2014 17:03

uni: co je to to PWM podsviceni?

Kozaa

Kozaa

10.4.2014 1:00

Vlado: Kvalita fotografie se netočí jen kolem megapixelů :-)

uni

uni

10.4.2014 10:32

Miroslav Šiler: Způsob regulace intenzity záření LED (u monitoru podsvícení), PWM přerušuje napájení a tím se snižuje jejich výkon (jas). Frekvence je v řádu stovek hz, v podstatě je to takový trvalý spektroskop, akorát nevyvolává epileptické záchvaty. Přesto určité procento populace vnímá toto blikání a způsobuje komplikace.
Lékem je buďto vyšší frekvence, s kterou výrobci dost šetří nebo použít “ten druhý způsob”, s kterým šetří ještě více-ve specifikaci se pak může objevit např. PWM Free, apod.

RSS (komentáře k článku)