HTC One M8 GPE mizí z Obchodu Play. Je to konec série Google Play Edition?

htc_m8_gpe

Před deseti dny jsme vás informovali, že Samsung Galaxy S4 oficiálně končí v Google Play Edition, přičemž v nabídce telefonů Google Play Edition tak zůstal jediný mobil – HTC One M8 GPE. Ani to už ale není pravda!

Připomeňme si, že řada Google Play Edition přinášela zařízení známých značek, jako byly HTC M7, Samsung Galaxy S4, Sony Xperia Z Ultra, LG G Pad 8.2 tablet, HTC M8 a Motorola Moto G, s čistým operačním systémem, tedy především bez grafické nadstavby a aplikací dodávaných ve standardní verzi výrobcem. Byla tak alternativou k Nexusům především pro ty zájemce, kterým vyhovoval čistý Android, ale nechtěli se vzdát své oblíbené značky.

Zdálo se, že program bude poměrně široce přijat veřejností, o jejíž přízeň se v průběhu roku 2013 a na počátku roku 2014 ucházela řada zařízení. Ke zvýšenému zájmu přispěla také skutečnost, že všechny přístroje byly nedávno aktualizovány na Android Lollipop, zatímco standardní verze těchto zařízení mají většinou ještě jen KitKat.

Bohužel pro fanoušky této speciální edice dnes bude smutný den – HTC One M8 byl totiž oficiálně vyřazen z nabídky Obchodu Play. Kromě suchého konstatování “již není k dispozici” nejsou zatím známy žádné další informace.

HTC One M8 byl oficiálně vyřazen z nabídky Obchodu Play HTC One M8 byl oficiálně vyřazen z nabídky Obchodu Play

Rok 2014 byl zklamáním pro ty, kteří by chtěli více telefonů a tabletů s nálepkou “GPE” – posledním přírůstkem byl HTC M8, který přibyl v březnu, od té doby řada zařízení Google Play Edition jen řídla. Současné vyřazení HTC One M8 naznačuje, že program GPE pravděpodobně skončil. Nicméně naděje, jak se říká, umírá poslední.

Přestože telefony a tablety série GPE nebyly v Česku oficiálně dostupné, najdou se v řadách našich čtenářů tací, kteří tato zařízení sehnali jinou cestou. Proto se závěrem ptáme: myslíte, že ukončení prodejů HTC One M8 GPE je současně i koncem celého programu? Mrzelo by vás ukončení této speciální edice? Vyjádřete se v diskuzi pod tímto článkem!

Zdroje: Android Authority, Android Headlines, AndroidSPIN.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)