Potvrzeno: HTC One M8 dostane aktualizaci na Android M

htc_one_m8_ico

Zajímavá a důležitá informace zazněla během jedné z konverzací na sociální síti Twitter – loňská vlajková loď HTC One M8, představená na konci března 2014, prý jistě dostane aktualizaci na připravovaný Android M. V odpovědi na otázku to již před několika týdny uvedl produktový manažer tchajwanské firmy Mo Versi.

Potvrzeno: HTC One M8 dostane Android M Potvrzeno: HTC One M8 dostane Android M

Konkrétní termín nebyl specifikován, takže to vypadá, že HTC neplánuje vydat nejnovější Android do 90 dnů od oficiálního vypuštění. HTC přitom hodlá aktualizovat svá zařízení po dobu dvou let, takže model One M8 se do tohoto rámce vejde až do března příštího roku. Zahraniční zdroje předpokládají, že majitelé HTC One M8 by se updatu na Android M mohli dočkat v průběhu ledna 2016.

Koncem května tohoto roku oznámil manažer marketingu Jeff Gordon, že Android M dostanou modely HTC One M9 a M9+. Informace o dalších modelech zatím nejsou známy, nicméně čekali bychom aktualizace přinejmenším pro poslední telefony řady Desire.

Stručná historie telefonu HTC One M8

HTC One M8 se stal evolučním následovníkem modelu M7. Přinesl kovové tělo a rozhodně jde o jeden z nejlepších smartphonů roku 2014. Grafická nadstavba Sense UI se dočkala řady vizuálních úprav a byla velmi dobře přijata zákazníky. Zlepšení se proti předchozímu roku dočkaly reproduktory BoomSound, navíc přibyl slot na paměťové karty microSD, dovolující rozšíření úložiště o 16 GB nebo 32 GB. Hlavní fotoaparát přišel s technologiemi Ultrapixel a Duo Camera, které umožňují uživatelům přidávat řadu efektů. Na kritiku ale narazilo pořizování fotek v rozlišení 4 Mpx.

Telefon byl zpočátku prodáván s Androidem 4.4 KitKat a tři měsíce po vydání Androidu 5.0 se dočkal své první majoritní aktualizace.

Vedle HTC je dalším výrobcem, který již začal otevřeně mluvit o aktualizacích na Android M, japonská společnost Sony. Ta nedávno vydala Android M Developer Preview pro široké spektrum zařízení řady Xperia (viz aktualita Android M nyní dostupný na některých zařízeních Xperia), což naznačuje, že Sony také plánuje vydání aktualizace pro celou řadu chytrých telefonů.

Zdroje: Android Authority, Twitter Mo Versi, Android Police, Phone Arena, Ubergizmo, Android Headlines.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)