HTC One M7 dostává oficiální Lollipop, zatím pouze v USA (aktualizováno)

HTC one M7 lollipop titul

Vlajková loď společnosti HTC z roku 2013, model One M7, začíná dostávat, uživateli netrpělivě vyhlíženou, aktualizaci na Android ve verzi 5.0.1. Ta je pochopitelně obohacená o vylepšenou verzi uživatelského prostředí z dílny tohoto tchajwanského výrobce – Sense. Stejně jako v případě příchozí aktualizace na (zatím ještě stále) aktuální vlajkovou loď One M8, i tentokrát tuto informaci jako první potvrdil produktový ředitel HTC Mo Versi prostřednictvím svého Twitterového účtu @moversi.

htc one m7 lollipop

Pokud jste majiteli HTC One M7 a právě jste se zaradovali a chystali se zkontrolovat nově příchozí aktualizace na svém telefonu, musíme vás trochu zklamat. První vlna aktualizací se totiž týká pouze telefonů, pocházejících od amerického operátora Sprint, což je samo o sobě nezvyklé, jelikož telefony od operátorů zpravidla čekají na aktualizace déle. Například na novější HTC One M8, zakoupené u tohoto amerického operátora Lollipop ještě nedorazil. Zatím tedy není jasné, kdy se aktualizace dočkají také majitelé HTC One M7 z jiných oblastí včetně České republiky. I tak je ale dobré vědět, že HTC na své zákazníky nezapomíná a na aktualizacích One M7 aktivně pracuje. V případě již zmíněné aktualizace na Lollipop pro HTC One M8 byl časový rozestup mezi první vlnou aktualizací a příchodem Androidu 5.0 také pro české modely dva týdny. Prozatím tedy nezbývá než čekat.

Aktualizováno: Mo Versi na svém Twitterovém profilu nově informoval také o tom, že HTC již vypustilo Lollipop také pro One M7 z volného prodeje. Update na Android 5.0 by tedy měl být o další kus blíže také českým HTC One M7.

Zdroj: AndroidAuthority.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška odjakživa bavilo sledovat novinky z oblasti mobilních telefonů a elektroniky obecně. Po několika letech s tlačítkovými Nokiemi se rozhodl, že nastal čas na změnu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (22)