Zasadí HTC tvrdý úder? Novinka se objeví s Marshmallow na palubě

htc-logo

Zdá se, že 29. září bude opravdu perný den. Jistě již víte, že v ten den by mělo dojít k představení nových zařízení Nexus a spolu s nimi k uvolnění Androida ve verzi 6.0 Marshmallow. Pokud čtete naše články pozorně, již jste také mohli postřehnout, že na stejný den chystá tiskovku i společnost HTC. Když jsme se to dozvěděli, byli jsme trochu překvapeni. A překvapeni jsme znovu. Proč?

HTC pozvanka na predstaveni

Dosud vlastně není úplně jasné, s čím se HTC chystá na své japonské tiskovce přijít. Informace sice unikají, ale jsou nejednoznačné. Často se mluví o modelu označovaném A9 nebo také Aero. Jenže i kdyby bylo označení správné a HTC jej použilo i pro vnější trh, v tuto chvíli nemáme nejmenší ponětí, kam smartphone zařadit. Bude to TOP model? Pokud se podíváme na kódové označení, tak nám napovídá, že nejspíše ano. Model je totiž v únicích označován jako „Hima_Aero“. Zatímco „Aero“ značí model, „Hima“ značí třídu. A jak už možná víte z minulých let, Hima byly označovány top modely. Jenže i tyto informace vypluly na povrch již před delší dobou.

HTC A9 Aero Údajná podoba nového modelu HTC

 

Čím tedy HTC opět překvapuje?

Včera se na Twitteru @LlabTooFeR (velmi známý vývojář, který má často velmi blízko zákulisním informacím) objevila informace o tom, že zmíněný model Aero přijde na trh rovnou s Androidem 6.0 Marshmallow. A to po rozbalení z krabice, bez nutnosti aktualizovat. Pokud se tato informace potvrdí a opravdu se tak stane, budeme muset společnosti HTC zatleskat. Ještě žádný výrobce nepřišel na trh se smartphonem, který by poháněl nejnovější Android tak krátce po uvedení (nové HTC by mělo jít na trh již v říjnu nebo listopadu). Tedy samozřejmě kromě Nexusů.

Pokud chce HTC opravdu změnit strategii a otočit svou finanční stránku do kladných čísel, mohl by i toto být ten správný krok dopředu.

Zdroj: AndroidAuthority

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)