Menu

HTC je nuceno opustit AMOLED displeje, přechází na Super-TFT

Vysoce kvalitní a úsporné AMOLED displeje použité např. v Nexus One, či HTC Desire, budou v produkci HTC od července z větší části nahrazeny za Super-TFT displeje dodávané firmou Sony. HTC, ale i jiní výrobci telefonů, mají problém s firmou Samsung, která nestíhá dodávat požadované množství displejů s technologií AMOLED, což způsobuje zdržení u dodávky telefonů do skladů a obchodů a to samozřejmě vede k nespokojenosti zákazníků. HTC tak bylo nuceno přejít na jinou technologii displejů, která podle HTC není nikterak výrazně rozdílná.

Nedávná zpráva iSuppli však přinesla další znepokojení, protože nedostatek displejů může trvat daleko déle, než se očekávalo. Momentálně AMOLED displeje vyrábí pouze Samsung a LG. Samsung už staví novou továrnu, ta ale bude v provozu až v červenci 2011. LG se k problému zatím nijak nevyjádřilo. Aby toho nebylo málo, soustřeďuje Samsung svojí výrobu na nové Super-AMOLED displeje, ke kterým bude mít exkluzivní přístup až do roku 2012.

Sony Super-TFT sice nabízí nižší kontrast než AMOLED, zato je však schopen vyššího rozlišení při nižší spotřebě.

 

Komentáře

Damianus

Damianus

8.7.2010 22:23

No myslím, že rozlišení už problém není. Momentálně jde o tu kvalitu LCD :/

Dany0

Dany0

9.7.2010 14:56

Popravdě řečeno, s kvalitou je to stejně, ne-li líp, jako u Retina od Applu. Jestli ještě přidají vyšší rozlišení(1200×720 FTW :) tak to bude supr, a možná si ho i na ten s vyšším rozlišením vyměním.

tjurny

tjurny

31.10.2010 13:13

1366 x 768 se dava na 15″ notebooky. By me zajimalo kam az to rozliseni pujde.

RSS (komentáře k článku)