Menu

Na americkém trhu brzy předčí Android tablety iPad

Nový průzkum společosti Javelin ukazuje, že tablety s operačním systémem Android zažívají nárůst prodejů a začínají dohánět iPad od společnosti Apple, který zatím v tabletech dominuje. Podle čísel vlastní iPad 55 % uživatelů, Android jej však dohání a důvěru v něj má už 42 % uživatelů. Pro představu, jak rychle se tato platforma na tablety rozšiřuje, poslouží čísla z loňského září, kdy Android ovládal pouze 12 % trhu v USA. Tehdy byl dostupný Android hlavně od výrobců Samsung, Motorola a Acer.

Bude-li nárůst pokračovat, Android tablety by v USA mohly předstihnout iPad. Tomu by mohl dopomoci také chystající se tablet od Googlu, který vyrábí společnost Asus a bude se snažit zákazníky oslovit hlavně díky ceně okolo 200 dolarů, kde dnes sídlí veleúspěšný Amazon Kindle Fire.

zdroj: androidpit.com

 

Komentáře

Andy_S

Andy_S

20.4.2012 8:20

krapet divna url k tomuto clanku, nepomichaly se vam obsahy?

Thab

Thab

20.4.2012 8:54

Tak ono to s tím Samsungem a dalšími moc horké nebude, troufnu si říct, že podstatnou většinu prodaných Android tabletů představuje Kindle Fire.

Lukáš

Lukáš

20.4.2012 9:38

A co se stane pak? Android ovce vybouchnou štěstím?

mukade-cz@seznam.cz

mukade-cz@seznam.cz

20.4.2012 9:52

Naopak, puknou iovce

uni

uni

20.4.2012 10:06

Thab: Přesně tak, právě že mě pobavil ten obrázek, iPad vs. hiend tablety, zatímco daná čísla jsou zcela jistě tažena lowendem, který jak Google, tak vývojářům mnoho zisku následně negeneruje…
Tak Applu může být vcelku jedno, jaký má podíl na trhu, když pak ovládá takový podíl cashwflow v segmentu:-)
Kalkulace pak příliš nepočítá s budoucími prodeji zlevněného iPadu 2 a teoretického menšího modelu, kdy trh s iPad v posledním kvartále čekal na novinku, tak se Androidů poměrově samozřejmě prodávalo více. No uvidíme.

Honza

Honza

20.4.2012 11:05

Podle analyzy IDC by Android mel predstihnout iPad v prodejich az v roce 2016. Navic v roce 2010 nemel Android 12% (to mely jen 3 vybrani vyrobci Samsung, Motorola a HTC), ale pres 22%. http://phandroid.com/2012/03/14/idc-android-tablets-wont-overtake-the-ipad-until-2016-holding-their-own-for-now/

Dan

Dan

20.4.2012 13:12

Android používám od té doby co jsem prodal iPhone3G. Při každé další koupi (celkem 3) jsem daný high-end porovnával s Applem a vždy jsem zvolil Android. Druhá strana mince jsou tablety, které bohužel iPadům v současné době nestačí – a kdo tvrdí opak, ten lže. Je sice hezké, že prodeje stoupají, ale jak někdo trefně poznamenal, jedná se hlavně o low-end. Snad se nová generace ICS tabletů trošku vzchopí, a konečne pošle na trh něco co se s iPadem může alespoň rovnat (nový Transformer?).

Jerry

Jerry

20.4.2012 13:43

to Dan: V čem se nemůže rovnat? Až do příchodu Ipad2 měl jen 1024x768px, je velký a celkem těžký. A na té 10″ ta hromada neaktivních ikon už vypadá opravdu podivně. Už Transformer 1 měl vyšší rozlišení a OS, který opravdu dokáže tu obrazovku využít pomocí widgetů.
A co se aplikací týče… Já nevím, ale hořekovat nad tím, že nemám 100 000 apliakcí, ale jen 20 000 aplikací mi přijde směšné. Normální člověk není schopen projít víc než pár stovek za dobu životnosti toho tabletu

uni

uni

20.4.2012 14:05

Jerry: Nejde o HW, ale OS (odladěnost, výkon). Nejde o množství aplikací, ale o kvalitu a přizpůsobení danému zařízení. To jsou hlavní důvody (a pro většinu i relevantní), proč Androidí tablety se nemohou rovnat iOS tabletu.

Dan

Dan

20.4.2012 14:07

2Jerry: Asi jde o pohled na věc. Já tablet používám jako multimediální hračku a sem tam jako pomůcku do školy – a na tenhle segment trhu je podle mě každý tablet primárně zaměřen. Měl jsem v ruce snad všechny tablety s Androidem (vyjma Transformer Prime) a oproti iPadu to bylo velmi neohrabané, zasekané a hůře ovladatelné. A o těchto věcech má dle mého názoru tablet primárně být – ne stovky funkcí a customizace, ale jednoduché a intuitivní zařízení s perfektní ovladatelností. A to už nemluvím o kvalitě většiny aplikací, kde má zatím u tabletů Apple náskok.

Jerry

Jerry

20.4.2012 14:44

No já měl v ruce Ipad2 v Brně v prodejně a ta 15timinutová zkušenost mě silně odradila. Spousta nainstalovaných aplikací nešla nebo se sekala. A co se rychlosti týče – no pokud na plochu jakéhokoliv Androidu dáte jen ikony jako u Ipadu, taky je rychlý jako blesk. Já mám LG Optimus One, kde je 600Mhz procák a ve srovnání s Iphone 3GS mé sestřenky byl rychlý jako blesk.

Pokud si tam ale narvu na každou plochu 5 widgetů, tak pak je to samozřejmě problém.

uni

uni

20.4.2012 14:56

Jerry: No tak je otázka, zda třeba ty aplikace nechtěli net a on nebyl dostupný a kdo ví, co tam kdo prováděl. Jako ano, ty (jeden člověk) měl špatný pocit z kdo ví jak zpraseného zařízení (po dobu 15ti minut). Na druhé straně máme desítky milionů uživatelů s “miliardou” naťapaných a ušoupaných hodin se zcela jinými pocity. Zkusme najít, kde je pravda:-D

Jerry

Jerry

20.4.2012 15:04

No řeknu to tak… Mám čtečku Kindle… Každému, komu o ní řeknu, tak mi vykládá, že knížka je lepší, že si to neumí představit a že to nechce. No a aktuálně už objednávám 7mý Kindle… Stejně tak jsem měl v autě automat… Každý chlap (i spousta ženských) mi řekla, jak je to na …., jak chtějí řadit atd atd… Do té doby než s tím jeli.

To samé bude u Ipadu… my jsme tu na technickém foru, ale troufhnu si říct, že spousta lidí absolutně netuší, že Ipad a tablet jsou to samé, berou ho jako kategorii a Android ani nezkouší. Kdyby vyzkoušeli, třeba by mluvili jinak. Silně pochybuju, že typický nákupčí Ipadu nejdřív testuje, jestli by mu více nevyhovoval Android tablet.

hangar

hangar

21.4.2012 2:29

Pro jeeryho…
Jsem u vývoje app pro android i iOS platformu a ač u android phonů je to sporné ipad, prostě nemá konkurenci, když nebudu davat v potaz kolik android mašin zapne naši placenou app se “stejny serialem” a jso jich tisíce na iOS to nebylo víc jak to 100ks… se muže jít android tablet platforma zahrabat, to že se seká samotný android dám staranou ale to že aplikace ač dobře provedené nejsou úlně ok díky systému a nakonec je to stejně pokradeno a to velkém…

Naše studio se velmi těší na systém od MS který se v rámci mobilů zd velmi odladěný nesekavý a zatím uzavřený a neohrabaný více než iOS snad vyrostě ze svých děstkých nemocí co nejdříve a apple tu bude provotřídní konkurenci která se android nikdy jmenovat nebude… možná jsou jich tisíce, pro ceně 2-3 tis za ty total šroty /ale borci mají tablet/ by ta čísla nikdy nebyla tam kde jsou…

Jowak

Jowak

21.4.2012 9:53

To Hangar: z tvého příspěvku jsem toho moc nepochopil.
Samý překlep a věty samotné většinou postrádají smysl. Příště až budeš chtít někdy psát, tak to skus za střízliva :-)

RSS (komentáře k článku)