HTC má na zítra velké oznámení: Společnost pravděpodobně koupí Google

google koupi htc

Tchajwanská burza pozastavuje obchodování s akciemi společnosti HTC. Firma zároveň řekla, že zítra se máme těšit na velké oznámení. Vše nasvědčuje tomu, že se oznámí odkoupení mobilní divize HTC. A převzít ji nemá nikdo jiný než Google, respektive mateřská společnost Alphabet.

Velké oznámení HTC je pravděpodobně převzetí Googlem

Pozastavení obchodování s akciemi HTC se plánuje na zítra, což je zároveň den, kdy má tato společnost vypustit do světa důležité informace. Stačí si tyto dvě informace spojit dohromady se spekulacemi, které se objevily před několika týdny o tom, že Google plánuje koupit HTC. Po tomto oznámení navíc přidal další informace i Evan Blass, který stojí za mnoha úniky informací ze světa mobilních telefonů.

velke oznameni htc google

Podle něj značka HTC zůstane u tchajwanské společnosti, a to kvůli virtuální realitě Vive. Což bude nyní hlavní zaměření HTC, mobilní divize bude pod Googlem. Podle informací China Times se už v sídle společnosti chystají stovky židlí a několik velkých obrazovek pro velkou akci. To, že Google koupí HTC, už jsme predikovali před rokem, v tu dobu tomu ale ještě spousta čtenářů nevěřila. Zítra bychom se ale měli dočkat oficiálního oznámení.

Nebude se jednat o prvního známého výrobce telefonů, kterého koupil Google. Většina z vás si ještě určitě vzpomíná na nákup společnosti Motorola, kterou nakonec Google prodal Lenovu.

Myslíte si, že Google dělá správný krok, když kupuje HTC?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)