HTC mění generálního ředitele, novou šéfkou se stává Cher Wang

htc-logo-1

Společnosti HTC, která stojí za známými telefony především s operačním systémem Android, se v posledních letech nedaří zdaleka tak, jak by si vedení společnosti a jistě i spousta fanoušků přála. Možná i to je důvodem velké změny, která dnes zasáhla tchajwanského výrobce. Dosavadní CEO, Peter Chou, s okamžitou platností ve své funkci končí a přenechává místo nové šéfce Cher Wang. Tato žena není pro HTC rozhodně žádnou neznámou, neboť se jedná o spoluzakladatelku samotné společnosti. Ani Peter Chou v HTC nekončí, pouze se přesune do jiné pozice a bude nyní dohlížet nad vývojem a inovací nových produktů.

V technologickém odvětví vnímáme rapidní změny, kdy se ze smartphonů stává naše osobní centrum, které nás spojuje s rychle rostoucím světem chytrých zařízení. V oblasti chytrých telefonů jsme byli průkopníky, nyní chceme toto myšlení aplikovat při realizaci nové generace propojených přístrojů a služeb. Obrovská odezva, kterou vyvolalo naše nové zařízení virtuální reality, HTC Vive, důležitost těchto propojených technologií podtrhuje,“ říká Cher Wang, předsedkyně správní rady a generální ředitelka HTC. „Jsem nadšená, vidím mnoho nových příležitostí a jsem poctěna, že mohu přijmout tuto nabídku a pomoci formovat další etapu vývoje HTC,“ dodává.

cher-wang htc

V současné době je velmi brzy na odhady, jaké změny to vlastně společnosti přinese. Za celou redakci samozřejmě držíme HTC pomyslné palce, neboť konkurence je potřeba a minimálně vlajkové modely HTC One Mx představují jedny z nejlepších telefonů s Androidem na trhu.

zdroj: tisková zpráva

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)