HTC Evo 3D se dočkalo CyanogenModu 9

htc-evo-3d-back

Je to už nějaký ten pátek, co jsem psal informativní zprávičku pojednávající o možné portaci CyanogenModu 9 pro vývojáři nepříliš oblíbené HTC Evo 3D. A víte co? Oni to dokázali! Většina z nás už zřejmě tak trochu ztrácela naději. Kvůli téměř nekonečným problémům s Evem ve verzi se dvěma 5MPx fotoaparáty už to vypadalo, že se nikdy nedočkáme. Vývojář Kali, který vedl projekt jako první, jej nakonec předal agrabrenovi právě kvůli problémům s kernelem a fotoaparátem. Byl to nelehký úkol, ale Agrabren nakonec zvítězil a Vy si díky němu můžete vychutnat krásy čistého Androidu 4.0 ICS a větší plynulost systému i na svém Evu.

 

Sprint-HTC-EVO-4G-cyanogenmod-6

zdroj: intomobile.com

Zároveň bylo Evo zařazeno do oficiálně podporovaných přístrojů a získalo podporu CyanogenMod Teamu. I přes to, že v současné době začínají spatřovat světlo světa první Nightly buildy CM10 a nightly buildy CM9 byly omezeny na jeden build týdně, je to výborná zpráva.

Oficiální CyanogenMod9

Kdo tedy má chuť vyzkoušet první oficiální Nightly build CM9 pro HTC Evo 3D (GSM – shooteru), může stahovat  zde. Vlákno xda najdete na tomto odkazu.

Neoficiální verze od Agrabrena

Verze od Agrabrena naleznete zde.

Tato zprávička byla zaslána čtenářem portálu SvetAndroida.cz (Jirka Gajdušek) pomocí formuláře Napište vlastní zprávičku o Androidu. Děkujeme!

(Zpracoval: Jan Dolejš)

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)