HTC dostalo rozum – rozhraní Sense 5.5 dovolí vypnout Blinkfeed

HTC-One-Review-philippines

Tchajwanský výrobce se proslavil mimo jiné také tím, že každý telefon s logem HTC a Androidem obsahuje nadstavbu Sense, která do značné míry samotný systém mění a nejedná se pouze o designové prvky. Páté pokračování se dočkalo několika velkých změn – celé prostředí se trochu zjednodušilo, což spousta uživatelů přijala kladně. Objevil se také prvek s názvem Blinkfeed, který sídlí na úvodní obrazovce a sbírá zprávy z různých zahraničních médií či třeba z vašich sociálních sítí. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby nám ovšem HTC tento prvek přímo nenutilo – v Sense 5 není možné Blinkfeed vypnout a je vždy součástí vaší domácí obrazovky. Jsme přesvědčeni, že i samotné HTC muselo počítat s tím, že se to nebude většině uživatelů líbit. Náprava ale přichází až nyní s verzí Sense 5.5, kterou právě dostal nejnovější přírůstek a zároveň největší mobilní telefon od HTC – model One Max.

Vypnutí této obrazovky je velmi snadné – při výběru počtu domácí obrazovek (gesto pinch-to-zoom na domácí obrazovce) stačí Blinkfeed v horním levém rohu deaktivovat.

blinkfeed-off

Zatím se této verze systému dočkal pouze model One Max, ale dá se předpokládat, že se aktualizace dočkají i majitelé dosavadní vlajkové lodi HTC One a možná i One Mini či One X(+). Podobnou funkci nyní nabízí také například Galaxy Note 3, který ovšem uživatele nenutí tento prvek přímo používat – lze jej aktivovat dvojklikem tlačítka domů a i tuto zkratku lze vypnout.

Schází vám možnost vypnout Blinkfeed ve vašem HTC?

zdroj: androidcentral.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)