HTC Desire 616 – první osmijádrový telefon značky HTC

Desire 616 zaujme především procesorem s osmi jádry

Včerejší den byl jednoznačně ve znamení nové vlajkové lodi společnosti HTC, nicméně nesmíme zapomínat na skutečnost, že tchajwanský výrobce hodlá v tomto roce zvyšovat svůj podíl také na trhu cenově dostupnějších chytrých telefonů. Dalším kousek, kterým HTC hodlá oslovit potenciální zákazníky, je Desire 616, jež zaujme především procesorem s osmi jádry.

Desire 616 zaujme především procesorem s osmi jádry Desire 616 zaujme především procesorem s osmi jádry

Zvěsti o prvním smartphonu s více než čtyřmi jádry prosákly na Internet již před nějakým časem, nicméně až nyní spatřily světlo světa informace, které lze považovat za důvěryhodné. Zdrojem je čínský certifikační úřad TENAA, odpovědný za posuzování zařízení pracujících v telekomunikační síti. Spolu s několika snímky se ukázaly také některé technické parametry.

Vězte tedy, že srdcem zatím nepředstaveného modelu HTC Desire 616 bude osmijádrový procesor MediaTek (s největší pravděpodobností se bude jednat o MT6592 s grafickým akcelerátorem Mali-450 MP4) taktovaný na 1,7 GHz. Kromě toho se telefon bude moci pochlubit pětipalcovým displejem s rozlišením 720p a 1 GB operační paměti.

Na zádech je připraven fotoaparát s rozlišením 8 Mpx a LED bleskem, vpředu je tradiční kamera pro videohovory, jejíž rozlišení ale není známo (nejspíš nebude vyšší než 2,1 Mpx). Operačním systémem má být Android 4.2.2 Jelly Bean, kapacita akumulátoru zatím není známa. Na rozdíl od Desire 600, který pravděpodobně řada 616 nahradí, novinka nemá reproduktory BoomSound.

Rozměry telefonu jsou 142 x 71,9 x 9,1 milimetrů při hmotnosti 150 gramů, což odpovídá skutečnosti, že tělo Desire 616 je vyrobeno z plastu. Certifikací prošla červená varianta, nicméně k dispozici by měla být ještě černá, bílá, modrá a žlutá verze.

V tuto chvíli není známo, kdy bude přístroj oficiálně představen (s ohledem na certifikaci to ale bude brzy), na kterých trzích bude k dostání, ani v jakých cenových relacích se bude pohybovat.

Zdroje: YouHTC, Phone Arena, Mobil Telefon, Android Headlines.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)