Menu

Honda dohání konkurenci, oficiálně představila automobil s Android Auto

Na tiskové konferenci v Silicon Valley představila japonská automobilka Honda svůj nový model Accord. Autíčko je to nesporně pěkné, nicméně pro náš server je Honda Accord 2016 zajímavá z jiného důvodu: výrobce do něj totiž instaluje operační systém Android Auto. Kromě toho bude sedan a kupé střední třídy podporovat také Apple CarPlay.

V minulosti již několik výrobců představilo své vozy s výbavou postavenou na Android Auto, v případě japonského výrobce se ale jedná o první vlaštovku. Lze téměř jistě předpokládat, že Honda bude postupně tento systém používat i v dalších modelech svého portfolia.

Kromě operačního systému zaujme Honda Accord 2016 (nejen) geeky také další novinkou – vlastní sadu technologií “asistované jízdy”, označovanou jako “Honda Sensing.” Tento balíček obsahuje například adaptivní tempomat, systém zmírňování následků kolize, varování před kolizí, upozornění při opuštění jízdního pruhu a další “vychytávky.”

Co přináší Android v automobilu Honda Accord 2016?

S Androidem může uživatel komunikovat skrze sedmipalcový displej, integrovaný do středové konzole palubní desky. Systém zde slouží především jako centrum multimediální zábavy a palubní informační systém, přičemž autoři se snažili, aby jeho ovládání bylo podobné práci s mobilním telefonem. Hlavním tahákem je pochopitelně integrace chytrého telefonu do systému vozidla, nabízející velké množství nových funkcí a vlastností.

Systém Android Auto byl navržen tak, aby řidičům poskytl jednoduchý a intuitivní způsob ovládání dotekem, hlasem a tlačítky na volantu, aby se zmenšila možnost rozptýlení, takže se řidič může soustředit na řízení. Systém je kompatibilní se zařízeními s Androidem 5.0 a vyšším, obsahuje Mapy Google, Chytré karty Google, zprávy, hudbu a další populární aplikace.

Na druhé obrazovce nabízí Honda Accord 2016 nastavení zvuku, pokyny navigace, čas a informace o cestě, pohled kamerou za vůz, příchozí hovory, textové zprávy a informace z parkovacích senzorů.

Honda Accord 2016

Honda Accord 2016

S ohledem na zastoupení japonské automobilky na našem trhu můžeme předpokládat, že se nový model se zeleným robotem v útrobách objeví i v Česku.

Další informace o systému Android Auto si můžete přečíst v našem starším článku Android Auto – zelený panáček nově i v autě.

Zdroje: Android Central, SlashGear, Android Police.

 

Komentáře

uni

uni

24.7.2015 15:13

No jestli nepodporuje i CarPlay, tak je tak nějak na půl cesty:)

Karelk

Karel Kiliánexternista 25

z aplikace
24.7.2015 15:23

uni: zkuste si ten článek tady přečíst…

Petr Rolf

z aplikace
24.7.2015 15:27

Pokud je mi známo, tak Hondy s androidim multimediem uz v CR jezdi tak pul roku:-)

Mr. Arakin

Mr. Arakin

z aplikace
24.7.2015 16:12

Uni: ty zase perlis…

Skritekk

Skritekk

24.7.2015 16:31

Na našem trhu se určitě neobjeví, jelikož 8má generace byla poslední a oficiálně letos byl ukončen prodej modelu Accord z důvodu špatných prodejních čísel. No a Honda nemusí nikoho dohánět. Jedou si svoje a kdo má ten ví o čem mluví.

vlastnik Acco 7. generace

vlastnik Acco 7. generace

z aplikace
24.7.2015 16:38

Jde taky o to,ze Accord pro americky trh je neco uplne jineho,nez pro evropsky.Takze tenhle by se do CR nepodival tak jako tak.Nas evropsky Accord je v americe oznacovany jako Acura TSX !!

Petr Rolf

z aplikace
24.7.2015 16:48

Vlastnik: no zase tak úplně odlišné nejsou. Kor interiér: kdyby na volantu nebylo logo acury, tak pomalu nevíš, že nesedíš v Accordu:-))

Zmasterq

zmasterq 0

z aplikace
24.7.2015 19:30

hmm dát to do civica tak vyměním svého :-D ne kecam na milaska si nenechám sáhnout, ale stejně UFO je UFO a nemít v něm android je jaksi… :-D

RSS (komentáře k článku)