Honda dohání konkurenci, oficiálně představila automobil s Android Auto

honda_accord_2016_ico

Na tiskové konferenci v Silicon Valley představila japonská automobilka Honda svůj nový model Accord. Autíčko je to nesporně pěkné, nicméně pro náš server je Honda Accord 2016 zajímavá z jiného důvodu: výrobce do něj totiž instaluje operační systém Android Auto. Kromě toho bude sedan a kupé střední třídy podporovat také Apple CarPlay.

V minulosti již několik výrobců představilo své vozy s výbavou postavenou na Android Auto, v případě japonského výrobce se ale jedná o první vlaštovku. Lze téměř jistě předpokládat, že Honda bude postupně tento systém používat i v dalších modelech svého portfolia.

Kromě operačního systému zaujme Honda Accord 2016 (nejen) geeky také další novinkou – vlastní sadu technologií “asistované jízdy”, označovanou jako “Honda Sensing.” Tento balíček obsahuje například adaptivní tempomat, systém zmírňování následků kolize, varování před kolizí, upozornění při opuštění jízdního pruhu a další “vychytávky.”

Co přináší Android v automobilu Honda Accord 2016?

S Androidem může uživatel komunikovat skrze sedmipalcový displej, integrovaný do středové konzole palubní desky. Systém zde slouží především jako centrum multimediální zábavy a palubní informační systém, přičemž autoři se snažili, aby jeho ovládání bylo podobné práci s mobilním telefonem. Hlavním tahákem je pochopitelně integrace chytrého telefonu do systému vozidla, nabízející velké množství nových funkcí a vlastností.

Systém Android Auto byl navržen tak, aby řidičům poskytl jednoduchý a intuitivní způsob ovládání dotekem, hlasem a tlačítky na volantu, aby se zmenšila možnost rozptýlení, takže se řidič může soustředit na řízení. Systém je kompatibilní se zařízeními s Androidem 5.0 a vyšším, obsahuje Mapy Google, Chytré karty Google, zprávy, hudbu a další populární aplikace.

Na druhé obrazovce nabízí Honda Accord 2016 nastavení zvuku, pokyny navigace, čas a informace o cestě, pohled kamerou za vůz, příchozí hovory, textové zprávy a informace z parkovacích senzorů.

Honda Accord 2016 Honda Accord 2016

S ohledem na zastoupení japonské automobilky na našem trhu můžeme předpokládat, že se nový model se zeleným robotem v útrobách objeví i v Česku.

Další informace o systému Android Auto si můžete přečíst v našem starším článku Android Auto – zelený panáček nově i v autě.

Zdroje: Android Central, SlashGear, Android Police.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)